‘Mobil Kuaför’ aracının sayısı 2’ye yükseldi.


 Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Tarsus dahil özellikle kırsal ve dezavantajlı bölgelerde vatandaşların berber ve kuaför ihtiyacını karşılamak için hayata geçirdiği ‘Mobil Kuaför’ aracının sayısı 2’ye yükseldi.

 Hizmet vermeye başladığı günden bu yana binlerce insanın faydalandığı Mobil Kuaför Aracı, sayısının yükselmesiyle birlikte daha çok insana hizmet verecek. 7’den 70’e herkesin faydalandığı, berber ve kuaför ihtiyacını gideren vatandaşlar, hizmetin hem ayaklarına gelmesinden hem de ücretsiz olmasından oldukça memnunlar.

  ‘Yar Saçların Lüle Lüle’ sloganıyla kuaför ve berber imkânı kısıtlı olan, özellikle kırsal ve dezavantajlı mahallelere giden ‘Mobil Kuaför’ aracının sayısı 2’ye yükseldi. Mobil Kuaför araçları verdikleri hizmetle vatandaşlardan tam not almaya devam ediyor. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde ilçe ilçe gezerek, her hafta farklı bir lokasyonda berber ve kuaför hizmeti veren araçta erkekler için saç, sakal tıraşı yapılırken, kadınlar için de saç kesimi, saç boyası ve kişisel bakım gibi kuaförlük hizmetleri sunuluyor. Bir kuaför salonunda bulunması gereken tüm teknik malzemelerin bulunduğu mobil araçlarda ekipmanlar, her kullanım sonrası dezenfekte edilip yeniden kullanıma hazır hale getiriliyor. 

 

Bu kapsamda 7’den 70’e herkesin faydalandığı mobil kuaför araçlarının yeni durağı, Tarsus ilçesine bağlı Taşkuyu Mahallesi ile Toroslar İlçesi’ne bağlı Dalakdere Mahallesi oldu. Mahallelerinde kuaför hizmeti sınırlı olan ve mobil araç sayesinde berber ve kuaför ihtiyacını gideren vatandaşlar ise, hizmetin hem ayaklarına gelmesinden hem de ücretsiz olmasından oldukça memnun kaldılar.

0 Yorumlar

Yorum Gönder