Atsız, “Geleneksel Zafer Yürüyüşü’ne” katılanlara teşekkür etti


  

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 3 Ocak Mersin’in Düşman İşgali’nden Kurtuluşu’nun 102’nci Yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
 
Başkan Yılmaz; “3 Ocak Çarşamba günü Toroslar Kuvayi Milliye önünden başlayan “Geleneksel Zafer Yürüyüşü’ne”  katılanlara teşekkür etti.
 
Mesajında, 100. yılını büyük gururla idrak ettiğimiz Türkiye Cumhuriyeti tarihinin altın sayfalarına yazılan Kurtuluş Savaşı’nda Mersin mücadelesinin önemli bir yeri olduğuna dikkat çeken Başkan Yılmaz; “3 Ocak Mersinimizin gurur günüdür, bayramıdır. Kurtuluş yolunda gözünü kırpmadan canını feda eden şehitlerimiz ve gazilerimiz, bizlere bu cennet vatanı bırakmışlardır. Bizler, 3 Ocak’ta sıradan bir kutlama yapmak için değil, 102 yıl önce bu vatan için nasıl can verildiyse bugün de aynı kararlılık ve inançla olduğumuzu göstermek için bir araya geliyoruz. Marşlar ve mehteran eşliğinde bayraklarımızla, kalpaklarımızla Toroslar’dan Cumhuriyet Meydanı’na kadar “Devlet Millet El Ele” hep birlikte yürüyeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Mersin halkının 3 Ocak Kurtuluş Günü'nü kutluyor, üzerinde yaşadığımız bu toprakları bize vatan yapan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm milli mücadele kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Vatanımızın bekası için fedakârca görev yapan tüm güvenlik güçlerimize de muvaffakiyetler diliyorum” ifadelerini kullandı.

0 Yorumlar

Yorum Gönder