Meski Mersin’in batı ilçelerine daha hızlı içme suyu analizi hizmeti verecek


 Mersin’in tüm ilçelerinde teknolojiyi en verimli şekilde kullanarak uygulamaya geçiren MESKİ Genel Müdürlüğü, Silifke Atık Su Arıtma Tesisinde devreye aldığı içme suyu laboratuvarı ile Silifke, Anamur, Aydıncık, Bozyazı, Mut ve Gülnar ilçelerinde artık daha kısa sürede içme suyu analizi hizmeti verecek. Bu sayede, vatandaşlardan gelen talepler hızlı bir şekilde cevaplanarak, çözüme kavuşturulacak.

  

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Silifke Atık Su Arıtma Tesisi bünyesinde devreye aldığı içme suyu laboratuvarı ile artık Mersin’in batı ilçelerine daha hızlı içme suyu analizi hizmeti verecek.

 

MESKİ, vatandaşların taleplerine en kısa sürede yanıt veriyor

MESKİ Silifke Atık Su Arıtma Tesisinde son teknolojiye uygun olarak dizayn edilen içme suyu laboratuvarını devreye aldı. Bu sayede Silifke, Anamur, Aydıncık, Bozyazı, Mut ve Gülnar ilçelerinde şebeke kontrolleri ve rutin denetimler daha sık ve pratik yapılacak. Böylelikle, merkeze uzak ilçelerden alınan numunelerin analizleri, Merkez Su Analiz Laboratuvarı’na kadar getirilmeden, Silifke Atık Su Arıtma Tesisi içerisindeki laboratuvarda daha kısa sürede yapılacak. MESKİ laboratuvarının devreye alınmasıyla zaman ve yakıt tasarrufu da sağlanacak. Ayrıca, vatandaşlardan gelen şikâyetler daha kısa sürede cevaplanarak, çözüme kavuşturulacak.

0 Yorumlar

Yorum Gönder