Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan başkanlığında, İl Milli Eğitim toplantısı


 MERSİN-HABER- Mersin Valisi Ali Hamza PEHLİVAN başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü "2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Eğitim Koordinasyon ve Okul Güvenliği Toplantısı", il genelinde paydaşlarımızın ve tüm okul/kurum yöneticilerimizin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Toplantıya; ev sahipliği yapan İl Milli Eğitim Müdürü Adem KOCA, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komitan V.  Şevket TARHAN, İl Jandarma Komutan V. Sayın Ercan ATASOY, İl Emniyet Müdürü Sayın Mehmet ASLAN, İl Müftü V. Sayın Dr. Mehmet Akif COŞKUN, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sayın Veysel TOPKAYA, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür V. Sayın Ercan GÖN, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Ökkeş DEMİR, Defterdar V. Sayın Yıldız Er ÇEVİK, İl Kültür ve Turizm Müdür V. Sayın Emel GÖKBEL, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Sayın Veysel SARI, Büfeciler ve Kantinciler Odası Başkanı Sayın Adem YAŞAT, Toroslar EDAŞ Bölge Müdürü Sayın Tayfun SEVİNDİK, Kaymakamlarımız, İl Milli Eğitim Müdürlüğü birim amirleri, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz ve ilimiz genelinde tüm okul/kurum yöneticilerimiz katıldı.

Toplantı esnasında uzaya gidecek ilk Türk olan Sayın Alper GEZERAVCI ile çevrimiçi bağlantı gerçekleştirildi. Sayın GEZERAVCI, Mersinli olarak bu nazik davetten duyduğu memnuniyeti ifade ederek; ülkemizin adına böyle bir başarıya ortak olmaktan duyduğu mutluluğu, bu uzay yolculuğunun Türkiyemiz için çok önemli bir başlangıç olduğunu ve Türk gençlerine rol model olmaktan gurur duyduğunu ifade etti.

            Toplantı, Sayın Alper GEZERAVCI ile yapılan canlı bağlantının ardından Valimiz Sayın Ali Hamza PEHLİVAN moderatörlüğünde devam etti.

            İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA konuşmalarında, "Eğitim; tek bir kurumun, tek başına yönetemeyeceği kadar çok bileşenli, birçok ayağı olan, toplumun çok geniş bir kesimini doğrudan ilgilendiren, ülkemizin geleceğini şekillendiren ağır bir yük. Biz bu ağır yükün omuzlarımıza yüklediği sorumluluğun farkındayız.

            Bu farkındalıkla, toplumun bir çok kesiminin, sivil toplum örgütlerinin, tüm kurumlarımızın, özel teşebbüslerin kısacası tüm paydaşlarımızın varlığının ve bizlere sunduğu katkıların Türkiye Yüzyılı'na adım atan ülkemizin geleceği açısından ne kadar kıymetli olduğunu da çok iyi biliyoruz. Toplumsal değişimin hızı ve dönüşümün boyutu göz önüne alındığında; evlatlarımızı pozitif bilimlere vakıf; aynı zamanda ihtişamlı mazimizin neferi ve âtideki temsilcisi olacak şekilde yetiştirmek boynumuzun borcudur. Bilgelikle donanmış, adalet duygusuna sahip, birlik ve kardeşlik ruhuyla ülkemizin geleceğine dair büyük hayallere sahip nesiller yetiştirmek sorumluluğundayız.            Bizim gençlerimiz; bilime, teknolojiye, araştırmaya, geliştirmeye, ötekine saygıya, insani hasletleri en üst seviyede tutmaya, vicdanı ahlakı ve erdemi yüceltmeye meyillidir. Niyetimiz birbirimize bakmak değil, Cumhuriyetimizin 100. yılına layık olacak şekilde, birlikte omuz omuza aynı yere bakmaktır. Esas olan; bu iklimi oluşturmak, birlik ve dayanışma içinde hareket etmek, çocuklarımızın güvenliğini sağlamak ve geleceğini tesis etmektir. Çocuklarımızın her türlü eğitim öğretim ihtiyaçlarını karşılamak, okul ve derslik sayılarımızı artırmak, eğitim öğretim ortamlarını daha da sağlıklı hale getirmek için hep birlikte çalışacağız. Bu idealle, tüm meslektaşlarımızla, tüm paydaşlarımızla Milli Eğitim Bakanlığımızın Türkiye Yüzyılı vizyonuyla ortaya koyduğu ilkeler çerçevesinde, Sayın Valimizin önderliğinde çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Tüm birimlerimizle, yöneticilerimizle, velilerimizle, öğretmenlerimizle, tüm paydaşlarımızla; yaşadığımız çağı okuma becerisine sahip, kendini geliştirmeyi bilen, nitelikli, geçmişine bağlı, gelecekle ilgili adalet temelli hayaller kuran, akl-ı selim, kalb-i selim, zevk-i selim bir kuşağı, büyük bir aile olarak hep beraber yetiştireceğiz. Türk Milli Eğitim sisteminin hak ettiği yerlere ulaşması için gece gündüz demeden, var gücümüzle çalışmaya devam edeceğimize, önümüzdeki yüzyılın ana gücü Türkiye ve Türk milleti olacak şekilde hep beraber üstümüze düşeni yapacağımıza bir kez daha söz veriyoruz. Önümüze çıkan engellerle dayanışma içinde mücadele edecek, gönül kırmadan, sevgi diliyle, el birliğiyle zorlukların üstesinden geleceğiz. Şunu ifade etmek isterim ki bu dayanışmaya, bu muhabbete  inancım tamdır. Başta Sayın Valimiz olmak üzere eğitim öğretime, geleceğimize katkı sunan tüm paydaşlarımıza, şükranlarımı sunuyor; 2023-2024 Eğitim Öğretim yılını Türkiye Yüzyılı vizyonuyla, sağlıkla, başarıyla geçirmeyi temenni ediyor; sizleri hürmetle, muhabbetle selamlıyorum." dedi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder