Berdan Barajı Mesire Alanında Farkındalık Temizliği Yapıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı Tarsus Koordinasyon Şube Müdürlüğü’nde değişik birimlerde görevli olan personel, Berdan Barajı Mesire Alanı’nda çevre temizliği konusunda farkındalık faaliyetinde bulundu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı Tarsus Koordinasyon Şube Müdürlüğü tarafından, vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği piknik noktalarından biri olan Berdan Barajı Mesire Alanı’nda farkındalık yaratmak için ‘Çevre Temizlik’ çalışması gerçekleştirildi.

Faaliyete Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve İmar A.Ş. Genel Müdürü Ali Uyan, Tarsus Koordinasyon Şube Müdürü Soner Yetgin, muhtarlar ve Büyükşehir’in farklı birimlerinde görevli çok sayıda personel katıldı.

 

Berdan Barajı Mesire Alanı’nın köprü bölümünden başlayarak evsel atıkları toplayan katılımcılar, atıkları torbalara doldurdu. Özellikle kamelya bölümlerinin oldukça kirli olduğu gözlenen çalışmada, onlarca torba atık toplandı. Genellikle hafta sonları kent genelinden ve farklı illerden binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Berdan Barajı Mesire Alanı, yaz aylarında daha fazla rağbet görüyor.

Uyan: “Yapılan her şey Tarsus halkı için”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ali Uyan, mesire alanının temiz kullanımının önemine değinerek, “Burayı her kullanımdan sonra temiz bırakırsak, bizden sonragelecek olan vatandaşlar da temiz bulacak. Bugün farkındalık yaratma anlamında, Tarsus Koordinasyon Şube Müdürlüğümüzde görev yapan bütün emekçi kardeşlerimizle buradayız. Katılım gösteren Bolatlı ve Akgedik Mahallesi Muhtarlarımıza da teşekkür ediyorum. Yapılan her şey Tarsus halkı için. Hep birlikte bu konuda duyarlı olalım ve gittiğimiz her yerde o alanı kullandıktan sonra temizleyelim” diye konuştu.

 Uyan konuşmasının sonunda, Berdan Barajı Mesire Alanı’nın temizliği ve diğer hizmetleri için Büyükşehir Belediyesi’nin tüm imkanlarını seferber eden Başkan Vahap Seçer başta olmak üzere, emeği geçenlere teşekkür etti.

0 Yorumlar

Yorum Gönder