Tarsus Malatyalılar Derneği aşure günü yapıldı

 

TARSUS -HABER- Tarsus Malatyalılar Kültür ve  Dayanışma  Derneğinin geleneksel  aşure etkinliği dernek binasında yapıldı.

Aşure etkinliğine Mersin Büyükşehir  Belediyesi İmar Ltd. Şirketi genel  müdürü Ali Uyan, Tarsus-Çamlıyayla  koordinatörü Soner Yetgin, CHP ilçe  başkanı Selahattin Şahin, İYİ Parti  Tarsus ilçe başkanı Burak Özdil, bazı  belediye meclis üyeleri ve belediye  başkan aday adayları, dernek üyeleri  ve vatandaşlar katıldı.

Aşure dağıtımı öncesi konuşan başkan Metin Beylik “Geleneksel hale getirdiğimiz Aşure etkinliğimizin bir yenisini yapmaktayız. Bizleri yalnız bırakmayan tüm misafir ve dostlarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca aşuremizin hazırlanmasında emeği geçen maddi ve manevi katkısı bulunan canlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Metin Beylik, aşurenin sadece bir tatlı değil aynı zamanda insanları birleştirici bir sembol olduğunu hatırlatarak “ Aşure, insanları bir araya getirip tanıştırıp kaynaştırmaktadır” dedi.

LOKMA DUASI.

Daha sonra Alevi Dedesi Hasan Koluaçık, lokma duası yaptı. Misafirlere Aşure lokması ikram edildi.

Daha sonra Dernek Başkanı Metin Beylik, aşure etkinliğine katılım gösteren ve destek veren herkese teşekkürlerini iletti.


0 Yorumlar

Yorum Gönder