SemihÖzsu‘’30 Ağustos Zafer Bayramı’’ dolayısıyla kutlama mesaj yayımladı


 

Ankara Tarsuslular Derneği (TADER)Başkanı SemihÖzsu‘’30 Ağustos Zafer Bayramı’’ dolayısıyla kutlama mesaj yayımladı…

Başkan Semih Özsu mesajında;’’ 26 Ağustos 1922 tarihinde Gazi Mustafa Kemal’in Başkomutanlığında başlayan Büyük Taarruz, verilen zorlu mücadelelerinin ardından Dumlupınar’da zaferle sonuçlanmıştır.

30 Ağustos’ta kazanılan bu büyük zafer, milletimizin özgürlük ve bağımsızlık uğruna inanç, irade ve kararlılığını bütün dünyaya gösterdiği şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir. Kazanılan bu zaferle, kendisine biçilen esaret gömleğini yırtıp atan Milletimiz, bugünde ne pahasına olursa olsun bağımsızlığından taviz vermeyecektir.Atalarımızın Çanakkale’de, Dumlupınar’da taşıdığı milli ruhla, güçlü devlet olmanın bilinciyle dün olduğu gibi bugün de istiklal ve istikbali için canından aziz bildiği vatanı uğrunda aynı fedakârlık ve cesareti göstermeye devam edecek, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermeyecektir.

Türkiye Cumhuriyeti’ nin bekası için, nesilden nesile bizlere miras kalan vatan aşkımızı, bizden sonraki nesillere aktarmak, bu bilinçle evlatlarımızı yetiştirmek bizim en önemli sorumluluğumuzdur.

Büyük Zafer'in 101. Yılında bir kez daha bu kutsal toprakları bizlere vatan kılan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını ve tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz milletimizin ‘’ 30 Ağustos Zafer Bayramı’’ nı kutluyorum’’ dedi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder