Borsa Personelleri “SÜREÇ ve RİSK” eğitiminde


TARSUS-HABER-  TOBB Akreditasyon Sisteminde Borsa Personelleri “SÜREÇ ve RİSK” eğitimine katıldı.

TOBB tarafından düzenlenen personellere yönelik eğitimleri değerlendiren Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke, Akreditasyon sisteminin yaşayan bir süreç olduğuna işaret ederek bu durumun sürekli yenilenme ve gelişme arz ettiğini ifade etti.

TOBB Akreditasyon Sistemi çalışmaları kapsamında Risk Analizi ve Süreç Yönetimi Eğitimi Türk Loydu denetçilerinden Serkan Şahin’in sunumuyla gerçekleştirildi.

4.,6.,9. ve 12. Dönem Akredite Oda/Borsalara yönelik olarak düzenlenen Risk Analizi ve Süreç Yönetimi Eğitimi’nin açılış konuşmasını gerçekleştirilen TOBB Akreditasyon Müdürü Özge Karatepe, Akreditasyon Standardı revizyon çalışmalarından bahsederek Akreditasyon Sistemi Kapsamındaki eğitimlere devam edileceğini de belirtti.

 

Türk Loydu denetçilerinden Serkan Şahin,” Süreç bazlı risk analizinde iki önemli yaklaşım belirlenmiştir Reaktif yaklaşım ve Proaktif yaklaşım. Reaktif yaklaşımda hata oluşur, analiz edilir ve düzeltici faaliyetle takibi yapılır. Günümüzde artık proaktif yaklaşım önem kazanmıştır. Yani Hata oluşmadan olası hata durumları tanımlanır ve olası hata durumları analiz edilerek olası etkileri, düzeltici faaliyetler ile takip edilir ”dedi

TOBB merkez binasında 2 gün süren eğitimde Riskin ve Sürecin Tanımı, Süreç Yönetimi, Risk Analizinin Amacı ve Risk Değerlendirmelerinin nasıl hazırlanması gerektiği konularında detaylı bilgiler verildi.

Eğitimde süreçlerin ve risk analiz çalışmalarının üzerine uygulamalı örneklerle grup çalışmaları yapılarak kazanımlar arttırıldı.

Borsa Genel Sekreteri ve Akreditasyon sorumluları Elif Köksal ile Ezgi Fındık Güngör'ün katıldığı eğitimde üye memnuniyetini ön planda tutulmakta, kurumun gelişiminin sürdürülebilir olması , her zaman hizmet kalitesinin en üst noktalara taşınması hedeflenerek  edinen Tarsus Ticaret Borsası personellerine yönelik gerçekleştirilen eğitimler Eylül ayında “Yeni Akreditasyon Sistemi” eğitimleri ile devam edecek.

0 Yorumlar

Yorum Gönder