BAŞKAN SEÇER VE EŞİ CEMEVİ'NDEKİ AŞURE ETKİNLİĞİ'NE KATILDI

MERSİN-HABER-     Büyükşehir  Belediye Başkanı Vahap Seçer ve eşi Meral Seçer, Mersin Cemevi tarafından düzenlenen geleneksel Aşure Etkinliği'ne katıldı. 

Mersin’in Türkiye’nin farklı bölgelerinden çok farklı statülerde insanların yaşadığı renkli bir kent olduğunu ifade eden Başkan Seçer, “Mersin Türkiye’nin özetidir. Mersin rengârenk bir yerdir. Mersin’de huzuru sağladığınız zaman Türkiye'de huzuru sağlarsınız” ifadelerini kullandı.

 

Muharremin öneminin 13 asır önceden bugüne verilen mesajları anlamak olduğunu kaydeden Seçer,  “Aşuremizin kardeşliğimize, birliğimize, beraberliğimize, bereketimize vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Seçer, Muharrem ve aşurenin birkaç mesajı beraberinde getirdiğini belirterek, “Muharrem yası; zalime karşı mazlumun haklılığını, aynı zamanda haksızlığı, iyiyi, kötüyü ifade eder” dedi.

 Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vahap Seçer, eşi Meral Seçer ile birlikte Mersin Cemevi tarafından düzenlenen 23. Aşure Etkinliği'ne katıldı. Seçer, “Aşuremizin kardeşliğimize, birliğimize, beraberliğimize ve bereketimize vesile olmasını diliyorum” dedi.

 

Mersin Cemevi'nde düzenlenen etkinliğe Başkan Seçer’in yanı sıra Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mersin Cemevi Başkanı Hasan Kılavuz, CHP Grup Başkanvekili ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, CHP Mersin Milletvekilleri Gülcan Kış, Hasan Ufuk Çakır, Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, Mersin Baro Başkanı Gazi Özdemir, CHP Mersin İl Başkanı Koral Ömür, ilçe belediye başkanları, siyasi partilerin il ve ilçe yöneticileri, oda ve dernek temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

 

Gülbengi okunması ve semahların dönmesiyle başlayan program, açılış konuşmaları ile devam etti.

 

“Muharrem yası; zalime karşı mazlumun haklılığını ifade eder”

Aşure dolayısıyla Cemevi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Seçer, Muharrem ve aşurenin birkaç mesajı beraberinde getirdiğini belirterek, “Muharrem yası; zalime karşı mazlumun haklılığını; aynı zamanda haksızlığı, iyiyi, kötüyü ifade eder. Bunları ifade ettiği gibi asıl benim işaret etmek istediğim; bugün de bizi bir araya getiren aşure. Nasıl aşure içerisinde aşureye o tadı, lezzeti veren elvan çeşit yiyecek var ise Mersin’e de tadı, lezzeti veren Türkiye’nin her yerinden; doğusundan, batısından, kuzeyinden, güneyinden burada farklı gerekçelerle yeni bir yaşam sürmek için çocuklarına iyi bir gelecek hazırlamak için daha güvence altında yaşamak için refah için mutluluk için gelen, cebinde de Türkiye Cumhuriyeti kimliği taşıyan vatandaşlarımın oluşturduğu, büyüttüğü bir kentte yaşıyoruz. Böyle bir kentte Belediye Başkanlığı yapmanın gururunu, onurunu yaşıyorum” dedi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder