TAŞUCU ATATÜRK EVİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR


 MERSİN-HABER- Mersin Büyükşehir Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik’te doğduğu eve benzettiği Silifke’de yer alan Taşucu Atatürk Evi’ni restore etti. Atıl vaziyette olan ev, yenileme çalışmaları tamamlandıktan sonra ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 4 kez ziyaret ettiği ve Selanik’te doğduğu eve benzetilen ve Silifke‘de yer alan Taşucu Atatürk Evi Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edildi. Atıl vaziyette bulunan evin bakım ve onarım çalışmaları, Büyükşehir Belediyesi Deniz Kızı Turizm A.Ş tarafından yapılarak, ziyaretçilerine açıldı.

 

Yıldız: “Atıl vaziyetteki Taşucu Atatürk Evi yenilenerek ziyaretçilerine açıldı”

 

Atatürk’ün Mersin’e olan hassasiyetini bilerek, onun bıraktığı miraslara sahip çıkılması gerektiğini hatırlatan Büyükşehir Belediyesi Denizkızı Turizm A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Yıldız, “2005 yılında yapımı tamamlanan ve atıl vaziyette kaderine terk edilmiş olan Atatürk Evi’nin, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer’in öncülüğünde, bakım ve onarım çalışmalarını gerçekleştirdik” diye konuştu.  

 

Bu kapsamda bahçe ve peyzaj çalışmaları, ahşap değişimi, kullanılmaz hale gelen panjur gibi kısımların tamir edilmesi ve boya yapılması gibi bakım ve onarım çalışmalarıyla, Atatürk Evi’nin adına yakışır bir yere dönüştürdüklerini ifade eden Yıldız, “Burayı sosyal bir tesis haline getirdik. Mersinli hemşehrilerimizle birlikte, Mersin'e gelen tüm misafirlerimizi Taşucu Atatürk Evi’nin yeni halini görmeye bekliyoruz” dedİ.

0 Yorumlar

Yorum Gönder