EMEKLİLER TARSUS GENÇLİK KAMPINDA


 Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet yürüten Emekli Evleri’nin imkanlarından faydalanan yaş almış yurttaşlar, sosyal faaliyetlerle moral bulmaya devam ediyorlar. 

Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Tarsus Gençlik Kampı’nda, ‘Emekliler Haftası’ kapsamında programlar düzenlendi. İki ayrı günde gerçekleşen programların ilk gününe Tarsus Emekli Evi’ne üye emekliler katılım sağlarken, ikinci programa ise Yenişehir ile Halkkent Emekli Evi üyeleri iştirak etti. Tarsus Gençlik Kampı’nın doğal ortamında, çam ağaçları altında gerçekleşen programa Büyükşehir’in tahsis ettiği otobüslerle gelen emeklilere, Büyükşehir Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından egzersiz hareketleri yaptırılıp, ardından tansiyon ölçümleri gerçekleştirildi. Sonrasında çalınan müzik eşliğinde halaylar çekip, oyunlar oynayarak doyasıya eğlenen emeklilerden Mahmut Serbest flüt çalarak, Bekir Karasu ise Ankara havalarından oyun sergileyerek etkinliğe renk kattılar.

 

 KELEŞ: “BURADA AİLE ORTAMINDA GİBİYİZ”

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Emekli Evi üyelerinin yaşam kalitelerinin ve sosyal refahının artmasına katkı sunmak adına, Tarsus Gençlik Kampı gezisini düzenlediklerini belirten Halkkent Emekli Evi Sorumlusu Çağdaş Yeter, “Emekliler Haftası sebebiyle, tüm emeklilerin ikinci bahar dediğimiz dönemlerini kutlarız. Bugüne kadar aktif işgücüne katılıp, bu ülkenin güçlü ve daim olmasını sağlamaları sebebiyle de, bütün emeklilere şükran borçluyuz” dedi. Tarsuslu şairlerden ve Emekli Evi üyelerinden Mustafa Keleş, ortamdan çok memnun olduğunu belirterek, “Emekli Evi’ne ilk üye olanlardanım. O zamandan bu yana biz çocuklarımızla, kızlarımızla, personelle beraberiz. Burada aile ortamında gibiyiz. Bir şikayetimiz yok, her şeyden memnunuz ve devamını istiyoruz” diye konuştu. Tarsus Emekli Evi’nin etkinliklerine sürekli katıldığını ifade eden Sevilay Ayhan, “Emekli arkadaşlarımla ve dostlarımla olmaktan dolayı çok mutluyum. Başkanımız Vahap Seçer’e ve gösterdikleri ilgiden dolayı buradaki personele çok teşekkür ediyorum. Biz emeklilere güzel ve nezih bir ortam sağlayıp, hayatımıza anlam kattılar” şeklinde konuştu.

 

0 Yorumlar

Yorum Gönder