Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği 'nden ressam Nazan Kundak'a ödül

MERSİN-HABER-Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği 'nin her yıl başarılarıyla toplumda öne çıkan, kadının statüsünün yükseltilmesine katkı sunan kadınlara verdiği ödül, bu yıl da Ressam Nazan Kundak'a ait resim galerisinde Silifke Kaymakamı, Yenişehir Belediye Başkan Yardımcısı, Meclis üyeleri, çok sayıda STK Başkan ve yönetim kurulu üyesinin katılımıyla gerçekleştirilen ödül töreni ile takdim edildi.

Ödül töreninde konuşan Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Mersin Şubesi Başkanı Avukat Şerife Arıcı Yıldız, "Geleneksel olarak gerek şubelerimize gerekse genel merkezimizde başarılı kadınlara sunduğumuz Önder Kadın Ödülü; bu yıl değerli ressam & stilist, eserlerle sadece kendisini değil, kültürümüzü, yöremizi, kentimizi tanıtan, öz kültürümüzü eserleriyle gelecek kuşaklara aktaran Sn. Nazan Kundak'a layık görülmüştür.
Onun şahsında emeği ile eserleriyle  yarınlara iz bırakan tüm kadınlara saygı şükran sunuyorum.
Her başarılı kadın çetin bir mücadelenin kahramanıdır ve başarısıyla diğer kadınlara örnek olur. Sayın Kundak Kültürümüze yaptığı katkılarla  hepimize örnektir " ifadelerine yer verdi.
Özgeçmişinin okunmasından sonra söz alan Ressam Nazan Kundak da konuşmasında ödül için TÜKD Mersin Şubesine teşekkür etti.Resimleri ve tasarımları ile öz kültürümüzün ögelerini  yaşatmaya çalıştığını, gelecek kuşaklara bir esin kaynağı olmasından mutlu olacağını belirtti.
Tören Yenişehir Belediye Başkan Yardımcısı Berna Dinç ve  Silifke Kaymakamı Abdullah Aslaner'in kutlama konuşmaları ve ardından Nazan Kundak'ın tasarladığı antika giysilerden oluşan küçük bir defile ile sona erdi.


0 Yorumlar

Yorum Gönder