Tarsus’ta Sel Sonrası Hasar Alan 3 Mahallenin Yoluna Bakım ve Onarım Yapıldı

Tarsus’ta Sel  Sonrası Hasar Alan 3 Mahallenin Yoluna Bakım ve Onarım Yapıldı

Tarsus’ta etkili olan aşırı yağışlar nedeniyle meydana gelen taşkın ve su baskını sonrası sel felaketinin yaşandığı Dedeler, Kelahmet ve İncirlikuyu Mahallelerinde yol bakım ve onarım çalışması gerçekleştirildi. Bu çalışmalar sayesinde vatandaşların mağduriyetleri giderildi.

Tarsus’ta geçtiğimiz günlerde yaşanan yoğun yağışın ardından meydana gelen deformasyon nedeniyle Tarsus Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü tarafından İncirlikuyu, Kelahmet ve Dedeler Mahallelerinde bozulan yolların bakımı yapıldı. Tarsus genelinde vatandaşların ilk andan itibaren yardımına koşan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, ekipleri ile birlikte sahada incelemeler yaparak çalışmaları yerinde takip etti. Meydana gelen olumsuzluklara karşı vatandaşların yaşadığı mağduriyeti gidermek adına oluşan hasarları yerinde inceleyen Başkan Bozdoğan, tüm ekipleri görevlendirdi. Ekipler tarafından bozulan yolların tespiti yapılarak temizlendi, ardından onarımı gerçekleştirildi.

 SEL FELAKETİNİN ETKİLERİ GİDERİLDİ

Çalışmalar kapsamında mahallelerdeki üreticilerin arazi yolları da bakım altına alındı. Bu sayede tarım faaliyetlerinin aksamaması ve üreticilerin mağduriyetinin giderilmesi sağlandı. Yapılan yol bakım ve onarım çalışmalarıyla birlikte sel felaketinin etkileri giderildi ve vatandaşlar günlük hayatlarında normale döndü.

0 Yorumlar

Yorum Gönder