Tarsus Sarıulak Zeytinyağına “ALTIN MADALYA”

Tarsus Sarıulak Zeytinyağına “ALTIN MADALYA”

Bu yıl 16’cısı düzenlenen Zeytindostu Ulusal Natürel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışmasında Tarsus Ticaret Borsası Üyesi Boltaç Gıda Zeytinyağı Ltd. Şti. firması Tarsus Sarıulak Zeytinyağı ile katıldığı yarışmada “ALTIN MADALYA” ve Berlin Uluslararası Zeytinyağı Ödülünü kazandı.

Boltaç Zeytinyağları firması olarak yıllardır Tarsus'a özgü olan ve sadece aynı özelliklere sahip olarak Tarsus’ta yetişen Coğrafi İşaretli Tarsus Sarıulak Zeytinin’den elde edilen Naturel Sızma Zeytinyağ ile bu yıl düzenlenen 16. Naturel Sızma Zeytinyağı Yarışmasında altın madalya alarak coğrafi işaretli Tarsus Sarıulak zeytini ve zeytin yağının ne kadar değerli ve eşsiz bir ürün olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldular.

Avrupa’nın önde gelen zeytinyağı ödüllerinden biri olan 2023 Berlin Uluslararası Zeytinyağı Ödülleri’nde (Berlin Global Olive Oil Awards) Bronz ödülünü de alan  Boltaç firmasından yapılan açıklamada ,” Biz Tarsus Sarıulak zeytinin kalitesine her zaman inandık.Bu çeşide ait zeytinyağının tadının dünyanın en kaliteli yağlarından daha iyi olduğunu her zaman ifade ettik. Sicilya adasında yetişen zeytinlerin yağından daha kaliteli olduğunu biliyorduk. 

Tarsus Sarıulak zeytinin çoğrafi işaretini almasından sonra Zeytinyağı Kalite Ödülleri yarışmasında böylesine önemli bir ödülü almamız bölgemiz ve zeytinimiz ve zeytinyağımız adına gurur vericidir. Zeytinyağlarımızın üretiminde emeği geçen herkese ve bizleri bu ödüle layık gören Berlin GOOA’ya teşekkür ederiz. " ifadesinde bulundular.

Tarsus Ticaret Borsası olarak üyemiz firmanın yarışmada kazandığı başarının devamını diliyor ve tebrik ediyoruz.

0 Yorumlar

Yorum Gönder