Mersin Kent Konseyi ile ODTÜ İklim Değişikliği projesi


 MERSİN-HABER-Mersin Kent Konseyi ile ODTÜ İklim Değişikliği ve Sürdürülebilir Kalkınma Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliğinde ‘Tanıtım Buluşması ve İşbirliği Protokolü’ imza töreni gerçekleşti.

Tören açılışını Mersin Kent Konseyi Başkanı Ayferi Tuğcu yaptıktan sonra, ODTÜ İklim Değişikliği ve Sürdürülebilir Kalkınma Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Barış Salihoğlu, protokolün gerçekleştirilme amaçlarından bahsetti.

Mersin Kent Konseyi ile ODTÜ İklim Değişikliği ve Sürdürülebilir Kalkınma Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliğinde ‘Tanıtım Buluşması ve İşbirliği Protokolü’ imza töreni gerçekleşti. Törende Mersin Kent Konseyi Başkanı Ayferi Tuğcu açılışı yaparken, ODTÜ İklim Değişikliği ve Sürdürülebilir Kalkınma Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Barış Salihoğlu, protokolün hazırlanma ve imza sebepleriyle detayları hakkında bilgi verdi.

Tuğcu: “Mersin’de toplumsal değer yaratmaktan mutluluk duyuyoruz”

Daha yaşanabilir bir dünya için işbirlikleriyle, yaptıkları yenilikçi çalışmalarla Mersin’de her geçen gün toplumsal değer yaratmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Mersin Kent Konseyi Başkanı Ayferi Tuğcu, “Bu işbirliğine katılan tüm  bileşenlerimiz, şehrimizin son derece önemli,  alanlarında değer yaratan dinamiklerin temsilcileri olarak birer düşünce insanı, birer çevre dostu ve çok kıymetli kimlikler olarak görüyorum” diye konuştu.

0 Yorumlar

Yorum Gönder