Haydi Sende Çevre Haftası’nda Uçurtmanı Al Gel

Haydi Sende Çevre Haftası’nda Uçurtmanı Al Gel

Tarsus Belediyesi tarafından “Çevre Haftası” etkinlikleri kapsamında, çocuklarla çevre temizleme etkinliği, atölyeler ve kurulacak farklı stantlarla eğlenceli aktivitelere ev sahipliği yapılıyor. Çocuklar ve aileler ile birlikte yapılacak uçurtma şenliği ile dolu dolu bir güne imza atılacak.

 

Tarsus Belediyesi çevre bilincini artırmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında, Çocuk Çevre Müfettişi ile birlikte Eshab-ı Kehf'te çevre temizliği gerçekleştirilecek. Çocuklarla yapılacak olan bu eğlenceli ve öğretici etkinlikte çevre konusunda farkındalık kazanmaları sağlanıyor.

Etkinlikte çeşitli çevre, iklim ve geri dönüşüm atölyeleri ve stantları kurulacak. Katılımcılara "Uçurtmanı Al Gel", "Bardağın Senden Limonata Benden" ve "Atığını Getir, Çiçeğini Götür" gibi çağrıda bulunarak etkinlikler yapılacak. Hem eğlenceli uçurtma aktiviteleriyle çocukların ilgisini çekmek, hem de çevre farkındalığını aşılamak hedefleniyor.

 VATANDAŞLAR İÇİN OTOBÜS KALDIRILACAK

Etkinlik, 11 Haziran 2023 Pazar günü saat 14.00'daEshab-ı Kehf Piknik Alanı'nda yapılacak. Ayrıca, katılımcıların rahat ulaşım sağlaması için 11 Haziran 2023 günü saat 13.00'da Tarsus Müzesi önünden otobüs kaldırılacak.

 

0 Yorumlar

Yorum Gönder