Tarsus Eski Çamlıyayla Yolu Genişletme Ve Yenileme Projesi tamamlandı

Tarsus Eski Çamlıyayla Yolu Genişletme Ve Yenileme Projesi tamamlandı
Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler, Tarsus ilçesinde birçok noktada yol ve asfalt çalışmalarına devam ediyor.

Yol yenileme, genişletme, altyapı ve üstyapıyı güçlendirme faaliyetlerine devam eden Büyükşehir ekipleri, hizmete aldığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Tarsus-Eski Çamlıyayla Yolu Genişletme ve Yenileme Projesi’ni tamamlayan yol yapım ekipleri, bölge ulaşımına nefes aldırdı.

Büyükşehir ekipleri, Tarsus’un kuzeyinde yer alan ve yeni konutlaşmanın hızla sürdüğü Atatürk Mahallesi’nin de sınırını oluşturan Turalı Kavşak ile Gazi Paşa Bulvarı Kavşağı arasında kalan kısımda çalışma başlatmıştı. 2 bin 100 metre uzunluğundaki kısımda, bir süredir yol genişletme ve yenileme çalışması yapan ekipler, faaliyetlerini tamamlayarak yolu vatandaşların hizmetine sundu.

Ekipler, ortalama 6 metre genişliğinde olan Tarsus-Çamlıyayla Karayolu’nun başlangıç noktası konumundaki eski yolu genişleterek 35 metreye çıkardı. Yapılan çalışmalar sayesinde eski yol, gidiş-geliş 3 şerit olarak hizmete sunuldu. Çalışma kapsamında ayrıca, özel gereksinimli vatandaşların kullanımına uygun kaldırım ve trafiğe açılan 2 bin 100 metrelik yolun 1700 metrelik kısmında çift taraflı bisiklet yolu da yapıldı. 

Tarsus’un yeni yerleşim bölgesi olan Atatürk Mahallesi’nin sınırını oluşturan, Tarsus Üniversitesi’ne gidiş yolu olarak da kullanılan yolun kaymaması için, onlarca metre uzunluğunda taş duvar örme işlemi de ekipler tarafından tamamlanarak, yol güvenliği sağlanmış oldu.

Kent trafiğini rahatlatacak, ulaşım kolaylığı, yol ve yaya güvenliğini sağlayacak olan çalışmaları hayata geçiren yol yapım ekipleri, aynı zamanda kente değer katan yolları hizmete sunmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

0 Yorumlar

Yorum Gönder