Terör Örgütü PKK/KCK’ya Şafak Operasyonu; 23 Gözaltı

Terör Örgütü PKK/KCK’ya Şafak Operasyonu; 23 Gözaltı

Mersin Haber/ PKK/KCK terör örgütü üyesi şahıslara yönelik Mersin merkezli 2 ilde şafak operasyonu düzenlendi. 23  şüpheli gözaltına alındı.

Mersin İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamaya göre; PKK/KCK terör örgütü adına kaos ve korku oluşturmak maksadıyla örgüte müzahir yayın organları üzerinden ülke genelinde meydana gelen orman yangınları, molotof atma, korsan gösteri, kundaklama ve güvenlik birimlerine taşlı saldırı türü eylemleri gerçekleştirdiğini açıklayan ve kamuoyunda “Ateşin Çocukları” olarak bilinen oluşum ile terör örgütünün şehir yapılanması içerisinde olan şahısların tespitine yönelik yürüttükleri çalışmalar sonucunda aralarında örgüte eleman sağlayan (1) şüphelinin de olduğu toplam (23) şüpheliyi tespit etti.

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde tespit edilen terör örgütü üyelerinin yakalanması amacıyla Mersin merkezli 2 ilde (Mersin, Antalya) geniş kapsamlı düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda (23) şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Operasyon düzenlenen şüphelilerin adreslerinde yapılan aramada ele geçirilen çok sayıda dijital malzeme ve dokümana incelenmek üzere el konuldu.

Yakalanan şüpheli şahıslar işlemleri tamamlanmak üzere Mersin İl Jandarma Komutanlığına götürüldü.0 Yorumlar

Yorum Gönder