TARSUS BELEDİYESİ’NDEN “HER GÜN 1 AÇILIŞ”

 


Tarsus Belediyesi insan ve hizmet odaklı çalışmalarına devam ediyor. Başkan Dr. Haluk Bozdoğan’ın kente kazandırdığı eserler ile Tarsus, art arda açılışlara ev sahipliği yapıyor. Okul öncesi eğitimin temel basamağı olan kreşlerden, kente nefes aldıran park ve yeşil alanlara, tarım müze ve yaşam alanından, düğün salonlarına kadar birçok hizmet kısa sürede tamamlanarak Tarsuslulara kazandırıldı. Dr. Haluk Bozdoğan “Her Gün 1 Açılış” sloganı ile hizmete sunulacak eserlerin açılış törenine tüm Tarsusluları davet etti. 


Tarsus Belediyesi, “Her Gün 1 Açılış” sloganı ile farklı alanlarda eserlerin açılışını yapacak olmanın heyecanını yaşıyor. Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, her alanda projelere imza atıyor.  Tarsus Belediyesi, vizyoner bu hizmet anlayışını açılışı yapılacak eserleriyle de taçlandırmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda Başkan Bozdoğan tarafından 1 Haziran ve 10 Haziran tarihleri arasında kente sunulan hizmetlerin açılışları gerçekleştirilecek. Ergenekon Mahallesi Kreş ve Gündüz Bakım Evi, Yenice Mahallesi Doğa Kreş ve Gündüz Bakım Evi, Fatih Mahallesi Bedrettin Sarpkaya Kreş ve Gündüz Bakım Evi, Altaylılar Mahallesi Koruluk ve Yeşil Alan, Kemalpaşa Mahallesi Tarım Yaşam Alanı ve Tarım Müzesi, Kırklarsırtı Mahallesi Park ve Yeşil Alan, 82 Evler Mahallesi Kır Düğün Salonu hizmete girecek. 


KENTE EĞİTİMİN İLK BASAMAĞI OLAN YENİ KREŞLER KAZANDIRILACAK

 Sağlam bir eğitimin temellerinin okul öncesi eğitimle atıldığını ifade eden Başkan Bozdoğan, Tarsus’a kazandıracağı açılışlar ile kreş sayısını 8’e çıkarıyor. Açılışlar ile 1 Haziran saat 11.00’da Ergenekon Mahallesi Kreş ve Gündüz Bakım Evi, 2 Haziran saat 11’de Yenice Mahallesi Kreş ve Gündüz Bakım Evi, 5 Haziran Saat 11’de Fatih Mahallesi Bedrettin Sarpkaya Kreş ve Gündüz Bakım Evi ile mahallelerde okul öncesi eğitim herkes için ulaşılabilir kılınacak. 


YENİ YEŞİL ALAN VE PARKLAR HALKIN HİZMETİNE SUNULACAK

Başkan Bozdoğan’ın kente yeşil alan kazandırma çalışmaları da tüm hızıyla devam ediyor. 8 Haziran saat 11’de Kırklarsırtı, 6 Haziran saat 11’de Altaylılar ve Şehitler Tepesi, 9 Haziran Saat 11’de Gaziler, Mahallelerinde açılışlar ile yeni yeşil alan ve parklar kazandırılıyor. 197 bin metrekare büyüklüğünde yeşil alana kavuşan Tarsus’ta,  park sayısı 45, koruluk sayısı ile 50’ye ulaşıyor. 


TARIM YAŞAM ALANI VE MÜZESİ İLE TARSUS NEFES ALACAK

Tarım alanında da Türkiye genelinde ses getiren büyük projeleri hayata geçiren Başkan Bozdoğan, 7 Haziran saat 11’de ise Kemalpaşa Mahallesinde tarım yaşam alanı ve tarım müzesini hizmete açıyor. Tarım yaşam alanı içeresinde tarım müzesi, toprak odası, ata ve yerli tohumların sergilendiği tohum odası, ziyaretçiler için dikim atölyeleri, ata tohum uygulama ve çoğaltma alanı, 10 çeşit tropik, 15 çeşit subtropik meyve ağacı ve 10 çeşit tıbbi aromatik bitki dikim alanı bulunuyor. Müze ve yaşam alanı ile ziyaretçilerin eski tarım alet ekipmanlarından yeni tarım model, işleyiş, ve kademelere varana kadar geçen süreci ve detaylarını görebilmelerini sağlanacak. 


EVLENECEK ÇİFTLERE BAŞKAN BOZDOĞAN’DAN YENİ DÜĞÜN SALONU HİZMETİ 

10 Haziran saat 11’de ise açılışlar ile kente bir de 82 Evler Mahallesi’nde yeni bir kır düğün salonu kazandırılıyor. Hayat pahalılığının artması ile birlikte evlenecek çiftlere ve düğün masrafları ile uğraşan ailelere müjdeli haberi veren Başkan Bozdoğan, kır konseptli düğün salonunu da halkın hizmetine sunuyor.  


“AÇILIŞLARA TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR”

Açılışlara tüm Tarsusluları davet eden Başkan Bozdoğan, “ Tarsus’umuzu her geçen gün geliştirmenin gururunu yaşıyoruz. Bu eserlerimiz kentimize, halkımıza katkı sunacak, halkımız her şeyin en iyisine layık.  Açılış törenlerimize tüm halkımız davetlidir” ifadelerini kullandı. 

0 Yorumlar

Yorum Gönder