Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Adıyaman'da


 MERSİN-HABER- Depremin ardından yaraların sarılması, felaketin izlerini taşıyan vatandaşların bir an önce normal yaşama dönebilmesi için gece-gündüz demeden çalışan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Ramazan Bayramı’mın ilk gününde Adıyaman’a giderek yurttaşlarla ile bir araya geldi.

 

Adıyaman programında ilk olarak, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Adıyaman'da yapımı devam eden konteyner kenti inceleyen Başkan Seçer, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan Seçer'e  konteyner kentte; MESKİ Genel Müdürü İrfan Korkmaz, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Tarık İrde ile Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Ertan Liman eşlik etti.ralarımızı birlikte sarıyoruz, acılarımızı paylaşarak azaltıyor, mutluluklarımızı paylaşarak çoğaltıyoruz”

Adıyaman’da bayram dolayısıyla bir açıklama yapan Başkan Seçer, “Bayramın ilk sabahında depremde büyük acılar yaşayan Adıyaman’da Adıyamanlı kardeşlerimizle beraberiz. Yaralarımızı birlikte sarıyoruz, acılarımızı paylaşarak azaltıyor, mutluluklarımızı paylaşarak çoğaltıyoruz. Biriz, beraberiz. Biz güçlü bir milletiz, güçlü bir ülkeyiz. Birlik ve beraberliğimizin daim olduğu nice bayramlar diliyorum. Ramazan Bayramımız kutlu olsun” dedi.

“Gerçekten muazzam bir çalışma olmuş”

Bölgede görevli personel ile bayramlaştıktan sonra konteyner kent hakkında da açıklama yapan Başkan Seçer, “Gerçekten muazzam bir çalışma olmuş. Burada sahra hastanesinden okula, kreş alanlarından sosyal donatı ve spor alanlarına kadar her şey mevcut. 92 dekar alan üzerinde altyapısıyla, üst yapısıyla hijyenik, son derece rahat bir yaşam imkanı sunan konteyner kentte emeği geçen bütün kardeşlerime, depremzedeler adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Başkan Seçer daha sonra Adıyaman Havalimanı'na geçerek Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu karşıladı. Başkan Seçer ve Kılıçdaroğlu, Adıyaman’da ilk olarak Belediye Mezarlığı'nı ziyaret ettiler. Depremde hayatını kaybeden vatandaşların mezarları başında dua okuyan heyet, yakınlarını kaybeden ailelere başsağlığı dileyip, mezarlara karanfil bıraktı.

 

 

 

 

Mezarlık ziyaretinin ardından ‘Halil İbrahim Sofrası Buluşmaları’ kapsamında Adıyaman halkı ile bir araya gelen Başkan Seçer, Kılıçdaroğlu ve beraberlerindeki heyete vatandaşlar yoğun ilgi ve sevgi gösterdi. Buluşmada halka hitaben konuşan Kılıçdaroğlu, “Ayrışmaya, bölünmeye değil beraber yol yürüme ihtiyacımız var. O nedenle endişe etmeyin, destek verdiğiniz sürece, bu ülkeye adaleti getireceğim” dedi.

 

 

 

“Türkiye’ye yeni bir siyaset anlayışının, iyilik üzerine yarışan bir kültürün mutlaka getirilmesi lazım”

 

Kılıçdaroğlu “Bizim kültürümüzde komşuluk ilişkilerimizi, mahallede mahalledeki o güzel ilişkilerimizi büyütmemiz lazım. Türkiye’ye yeni bir siyaset anlayışının, iyilik üzerine yarışan bir kültürün mutlaka getirilmesi  lazım. Bunun için mücadele ediyorum. Bunu mutlaka ama mutlaka sizlerin desteğiyle getireceğim” diye konuştu.

0 Yorumlar

Yorum Gönder