Erdemli'li Mehmet Mazak Ak Partiden milletvekili aday adayı oluyor


 

MERSİN-HABER- Erdemli’nin tanınmış  sevilen isimlerden  Mehmet Mazak  milletvekili aday adayı oluyor.

Erdemlili ve 2. bölgeden aday adayı olan  Mehmet Mazak’ın bugün  veya  yarın  Ak Partiden Mersin Milletvekili  aday adaylık başvurusu yapması bekleniyor.

Mehmet Mazak ‘’Bir memleket sevdasıdır benimkisi. Dağlarında burcu burcu kekik kokularını her dem içime çektiğim. Ovalarında kuzularıyla koşarak hayallerime eriştiğim.

Bir anne duasına tutunarak uzun yolculuklara talip olduğum, zorluk nedir bilmeden vatan uğruna yorulduğumu unuttuğum.

Mersinliyim ben. Akdeniz’in incisi, gönüllerin gülcesidir Mersin. Değer kattığım ve yaşarken değer bulduğum şehrin ta kendisidir. Kelimelerimin anlamını bulduğu kitaplarımı yazarken Mersin’e daha çok gönül verdim. Makalelerimde seyrettim Mersin’i, dolaştığım sokaklarında edindim dostlarımın en içlisini.

Çiftçi bir aileden gelmenin onurunu yaşadım. Tarımın sıkıntılarını sahiplenen bir yapının içinde geçti çocukluğum. Şehir bana ne söyler ve ne bekler bilirim aşina olduğumdan. Hayaller kurmanın ötesinde mekanı yaşanılır kılmanın, kültürel dokusuna ivme katmanın peşinde oldum hep.

Bir memleket tutkusudur benimkisi. Her karış toprağından fışkıran berekete hayran olduğum, dünden bugüne tertemiz havasını soluduğum. Memleket ki, söyleşir seninle kederini. Memleket ki, “derman ol” diye paylaşır kaderini.

Mersinliyim ben. Limon çiçeklerinin kokusunu Türkiye’me taşımak için yola koyulan. Çıktığı bu yolda ak günler için gözünü karartmayan.

Bir memleket türküsüdür benimkisi. Her nağmesine bütün insanlarının sedası değsin diye uğraşan, her nakaratında milletiyle el ele yürüyen liderine eşlik etmekten bıkıp usanmayan. Her karış toprağını kutsal sayan kahramanların kulağıma mertliği fısıldadığı yerdenim ben.

Mersinliyim ben. Sözü kavi, duruşu dik, yüreği aşk dolu bir Anadolu yiğidiyim.

Adım Mehmet. Ülkesi için gözünü kırpmadan canını feda edecek Mehmetlerden biriyim. Aşık olmadan, vatana sevdalanmadan zincirlerin kırılmayacağını bilirim. İnandım inanmaya. İnandım vatan için yapılan her çabanın bizi zafere ulaştıran bir yol olduğuna.

Özgürlüğümüzün fermanı olan Ak dava yolunda yürümeye hazırım.

Bölünmez vatanım Türkiye için ben Mersinli Mehmet Mazak buradayım.’’ Dedi.

 

0 Yorumlar

Yorum Gönder