Tarsus Belediyesi’nin 4 Yardım Tır’ı Afet Bölgesine Doğru Yola Çıktı

Tarsus Belediyesi’nin 4 Yardım Tır’ı Afet Bölgesine Doğru Yola Çıktı
Türkiye’nin birçok noktasında olan depremler sonrasında, depremzedeler için tüm imkânların seferber edildiği Tarsus Belediyesi’nde, yardım seferberliği ile toplanan 4 yardım TIR’ı deprem bölgelerine gönderilmek üzere yola çıktı. 

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın talimatıyla başlatılan yardım kampanyasında Tarsus adeta tek yürek oldu.

Depremin meydana gelmesiyle birlikte Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan sosyal medya hesapları üzerinden çağrıda bulunarak tüm Tarsusluları yardıma çağırdı. Yapılan yardımlar ekipler tarafından paketlendi. Tüm Tarsusluların tek yürek olduğu yardım seferberliğinde, yaşam mücadelesi veren vatandaşlar için toplanan 4 yardım TIR’ı, depremzedelere ulaştırılmak için yola çıktı.

Aynı zamanda deprem bölgelerinde ihtiyaçların temini ve arama kurtarma çalışmalarına destek vermek üzere yardım TIR’ları ile birlikte Tarsus Belediyesi Zabıta Ekipleri de yola çıktı.

 YARDIM TIR’LARI İÇİN SEFERBERLİK YARINDA SÜRECEK

Yardım toplanılan alanda ekiplere kolaylıklar dileyen Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan “Belediyemizin ve halkımızın seferberlik bilinciyle hareket ederek bölge halkına destek olduğu yardım kampanyalarımız, bugün yola çıkan TIR’larımızın yanı sıra yarında intikal ettirilecek TIR’larla sürecek. Tarsus’umuz depremzedeler için tek yürek oldu. ” dedi. 

0 Yorumlar

Yorum Gönder