Tarsus Ticaret Borsası Başkanlarından Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

 


Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Ali Seçer, 24 Kasım Öğretmenler gününü kutladı.

Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Seçer, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, " Milletimizin istikbalini emanet ettiğimiz gençlerimize emek veren sevgili öğretmenlerimize, verdikleri emek ve değer için bir kez daha teşekkür ediyoruz." dedi.

 Eğitim alanına yapılacak her katkı insana yatırımın en önemli başlangıcı olduğuna değinen Ali Seçer mesajının devamında şu sözleri kaydetti, “Eğitim alanına yapılacak her türlü katkı, ülkemizin refahına yönelik en büyük yatırımdır. Birlik beraberlik ve iyi insanlara büyük ihtiyacımızın olduğu bu günlerde, geleceğe olan güvenimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin iyi yetişmesi, donanımlı ve vizyon sahibi olmaları için en büyük pay sahibi öğretmenlerimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle en zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyen başta Başöğretmenimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutlar, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet dilerim.” ifadelerini kullandı.

Meclis Başkanı Murat Kaya'nın, Öğretmenler Günü Mesajı

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Tarsus Ticaret Borsası Meclis Başkanı Murat Kaya,"Yarınımızı inşa edecek çocuklarımız için eğitim alanına yapılacak her türlü katkı, ülkemizin refahına yönelik en büyük yatırımdır." dedi.

 Tarsus Ticaret Borsası Meclis Başkanı Murat Kaya, mesajında şu ifadelere yer verdi:

 Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitilerek geleceğe hazırlanmasını sağlayan öğretmenler, ülkemizin de geleceğine yön vermektedir. Özgürlüğü, bağımsızlığı, ulusal egemenliği, cumhuriyeti ve demokrasiyi koruyan bu değerleri koruyup yüceltecek kuşakları yetiştiren öğretmenlerimizin varlığıyla gelecekten en ufak kaygımız ve endişemiz yoktur. Öğretmenlik, bedeli hiçbir maddi karşılıkla kıyaslanmayacak kadar saygın; sınırları, okul ve sınıf duvarları ile tarif edilemeyecek kadar ağır sorumluluk isteyen; sevgi ve fedakârlık üzerine kurulu, özel ve kutsal bir meslektir.

 Milli mücadele döneminde hem cephede hem okulda görev yapan, cumhuriyetimizin ilk yıllarında, zor koşullarda yeni bir nesil yetiştirmek için büyük bir inançla, fedakarca çalışan Türkiye Cumhuriyetini geleceğe hazırlayan yine öğretmenlerimizdi.

 Bu günde geleceğimizin teminatı çocuklarımızı yarınlara hazırlayarak görevlerini en iyi şekilde yerine getiren kıymetli öğretmenlerimizin öğretmenlik vazifesi yapan biri olarak bu özel günlerini paylaşmaktan büyük bir mutluluk duymaktayım.

 Bu vesileyle sevgi, şefkat, hoşgörü ve fedakarlık mesleğinin mensubu olma ayrıcalığını da yaşayarak Baş Öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü en kalbi duygularımla kutlar sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerken, bu güne kadar görevi başında şehit olan öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet dilerim.

 

 

0 Yorumlar

Yorum Gönder