Büyükşehir Yenice Uğur Mumcu Caddesini Tamamen Yeniliyor


Mersin Büyükşehir Belediyesi, kent merkezlerinin yanı sıra kırsalda yer alan geniş nüfusa sahip yerleşim yerlerinde de kaliteli yol ağını genişletiyor.

Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, Tarsus’un doğu kısmında yer alan yoğun nüfuslu Yenice Mahallesi’nde geçtiğimiz aylarda başlattığı cadde ve bulvar yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Yenice Mahallesi’nin ana arteri konumunda olan ve kırsalda yer alan mahallelerde yaşayan vatandaşlarında sıklıkla kullandığı Uğur Mumcu Caddesi’nin, demiryolu hemzemin geçidi ile stadyum yoluna kadar uzanan 800 metre uzunluğa ki bölümünde bozuk zemin söküm çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Yolun her iki yanında da uygulanan faaliyet kapsamında bozuk zemin söküm işlemleriyle birlikte, zemin iyileştirme, temel serimi, orta refüj ve kaldırım yenileme, yağmur suyu hatlarını revize etme ve ardından sıcak asfalt kaplama çalışması yerine getirilecek.

Büyükşehir ekipleri, Yenice’den doğu-batı aksında geçen ve yaklaşık 2.900 metre uzunluğunda bulunan Atatürk Bulvarı üzerinde, ayrıca Sıtkı Baba Caddesi ile Uğur Mumcu Caddesi’nin hemzemin geçit ile D-400 karayolu arasında kalan bölümlerinde benzer çalışmaları tamamlayarak, vatandaşlara güvenli ve konforlu ulaşım imkanı da sağladı.

 

0 Yorumlar

Yorum Gönder