ULUSLARARASI TARSUS FESTİVALİ KONUSUNDA MUHTARLAR BİLGİLENDİRİDLİ


Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk kez düzenlenecek olan “Uluslararası Tarsus Festivali” ile ilgili hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.

“Kleopatra Yılı’nda Buluşalım” temasıyla 4-5-6 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek olan ve onlarca ülkeden katılımcının renk katacağı festivalle ilgili olarak Tarsus’ta merkez ve kırsal mahalle muhtarlarına yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Nikah Salonu’nda gerçekleşen programda konuşan Büyükşehir Kültür Hizmetleri ve Sanat Toplulukları Şube Müdürü V. Eylem Matyar, dolu dolu geçecek festival programı ile ilgili olarak detaylı bilgiler verdi. Matyar, Tarsus’un birçok noktasında gerçekleşecek festivalin ilk gününde kortej yürüyüşü düzenleneceğini ve program kapsamında konserler, söyleşiler, dans gösterileri, sergiler, sokak etkinlikleri, çocuk atölyeleri, yamaç paraşütü, üretici kadın stantları açılacağını ve daha birçok aktivitenin yapılacağını belirtti.

Tarsus’un zengin bir kültüre sahip olduğunu söyleyen Eylem Matyar, bu konuda muhtarlarında Festival’e katkı sunması ve katılım sağlamaları konusunda istemini iletti.

 Tarsus’a Değer Katanlar Kurulu (TADEKA) adına toplantıda konuşan Dr. Ali Cerrahoğlu ise Kurul’un oluşum yapısı ve Festivale desteği konusunda bilgilendirmede bulundu.

 Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Emrullah Taşkın’da bu hafta sonu yine Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek ‘14. Uluslararası Tarsus Yarı Maratonu’ konusunda muhtarları davet edip, bilgilendirmede bulundu.

 Toplantıya, Büyükşehir İmar A.Ş. Genel Müdürü Ali Uyan, CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, MESKİ Doğu İşletmeler Dairesi Başkanı Önder Yandımata, Büyükşehir Koordinasyon Şube Müdürü Soner Yetgin, Tarsus Muhtarlar Derneği Başkanı Turgay Benli, Tarsus-Çamlıyayla Muhtar Derneği Başkanı Mustafa Naci Güllü ve muhtarlar katılım gösterdi.

 

0 Yorumlar

Yorum Gönder