MESKİ, 2 MAHALLENİN DAHA İÇMESUYU KAPASİTESİNİ ARTTIRDI


MESKİ, vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarını her geçen gün artırarak sürdürüyor. Erdemli İlçesi Çiriş ve ÜçtepeMahalleleri’nde yetersiz gelen içmesuyu hatlarının, MESKİ tarafından daha büyük çaplı borularla yenilenmesiyle,vatandaşlar kesintisiz içmesuyuna kavuştu.

5 Bin 300 metre içme suyu hattı döşendi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi(MESKİ) Genel Müdürlüğü, Erdemli İlçesi Çiriş ve ÜçtepeMahalleleri’ndebaşlattığı içmesuyu hattı çalışmasını tamamladı. Böylelikle Çiriş ve Üçtepe Mahalleleri, yeterli ve kesintisiz içmesuyuna kavuştu.

Erdemli İlçesi’ne bağlı Çiriş ve Üçtepe Mahalleleri’nin içmesuyu ihtiyacı,Aksıfat Grubu içme suyu hattından sağlanıyordu. Geçmiş yıllarda İl Özel İdaresi tarafından, mahallelere içmesuyu temini sağlamak amacıyla yapılan altyapı çalışmalarında kullanılan boruların çapının yetersiz olması ve mahalle nüfusunun aşırı artması nedeniyle, içmesuyu temininde sıkıntılar yaşanıyordu. Bu durumun önüne geçmek için gerekli çalışmaları başlatan MESKİ, Kayacı ve Çiriş Mahalleleri arasına yapılan daha büyük çaplı, yaklaşık 5 bin 300 metre içmesuyu hattı ile mahallelerin içmesuyu ihtiyacını giderdi. Çalışmayla, vatandaşlara kesintisiz içmesuyu temini sağlandı.

0 Yorumlar

Yorum Gönder