KIZ ÇOCUKLARINA FARKINDALIK ARTTIRICI EĞİTİMLER DÜZENLENDİ


Sosyal sorumluluk projelerine imza atmaya devam eden Tarsus Belediyesi, Dünya Kız Çocukları Günü kapsamında Tarsus’ta çeşitli programlara ev sahipliği yaptı. Kız çocukları;düzenlenen programlar kapsamında çocuk haklarından, eşitlikçi masal atölyesine kadar pek çok etkinliğekatılım sağladı. Kız çocukları etkinliklerle hem eğlendi hem de haklarını öğrendi.

Tarsus Belediyesi her yıl 11 Ekim’de kutlanan Dünya Kız Çocukları Günü’ne özel bir dizi etkinlik düzenledi. Tarsus Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Kulak İlkokul ve Ortaokulu’ndan, Tarsus BelediyesiNene Hatun ve Seher Togo Kreşlerindenkız çocuklarına,hakları konusunda küçük yaşta farkındalığı arttırmak amacıylaatölyeler gerçekleştirildi. Gün boyu süren etkinliklerde Güner Yüksek (Hala) Kadın Yaşam Destek ve Dayanışma Merkezi’nde Sosyolog Meryem Kara, Dünya Kız Çocukları Günü’nün anlam ve önemine değinerek çocuklarla sohbet etti. Ardından Okul Öncesi Öğretmenleri Vildan Güllü ve Burcu Pehlivan tarafından “Çocuk Oyunları ve Eşitlikçi Masal Atölyesi” ile Sindirella’nın Bilmecesi anlatıldı. Ardından programlar kapsamındaAvukat Özüm Öz kız çocuklarına haklarını anlattı. Bu sayede düzenlenen etkinliklerde kız çocukları eğlenerek, öğrendi.

 ÇOCUKLAR DOYASIYA DANS EDEREK GÜN BOYU EĞLENDİLER

 Kız çocuklarına, kendilerini etkileyecek kararları almasından,fikirlerini ifade etmelerine kadar pek çok bilgilendirme yapıldı.  Tarsus Belediyesi Dr. Erdinç Şahin Gençlik Merkezi’nde el baskı atölyesi yapılarak eğlenceli görüntülere ev sahipliği yapıldı. Çocuklarla beraber  “Ben kız çocuğu olarakyapabilirim” kartlarıyla eğlenerek öğrenmeleri sağlandı. Ardından çocuklar duvar boyama etkinliği yapılarak, Belediye Bandosu eşliğinde çocukşarkıları söylendi.Dj ileçocuklar dün boyu dans ederek doyasıya eğlendiler. Çocuklar son olarak Tarsus Belediyesi Yemekhanesi’ne gelerek kendileri için hazırlanan yemekleri yedi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder