11 YIL ÖNCE İŞLENEN FAİLİ MECHUL CİNAYET AYDINLATILDI


Mersin’in Toroslar ilçesinde  2011 yılında öldürülen hurdacı Mehmet Tekin'in cinayet şüphelisi olarak hurda işinde patronu olan S.Y Muş’ta  yakalandı.

Olay 6 Ocak 2011'de Toroslar ilçesine bağlı Kurdali Mahallesi'nde meydana geldi. Başına sert Cinayet Büro Amirliğince faili meçhul cinayet dosyası tekrardan incelendi. Mehmet Tekin'in hurdacılık yaptığı tespit edilip, olay tarihinde kent genelinde hurdacılık yapan ve onun arkadaş çevresi olan çok sayıda kişiyle görüşmeler yapıldı.

HTS incelemeleri, saha çalışmaları ve alınan tanık ifadeleri neticesi elde edilen bilgilere göre olayın olduğu yer, şüpheli S. Y ile Mehmet.Tekin'in geliş gidiş yolları tespit edilerek, güzergahtaki çok sayıda mahalleli ile görüşme yapıldı.

Mehmet Tekin'in o dönem hurda işinde patronu olan S.Y. ile arasındaki 30 TL'lik alacak konusu yüzünden çıkan tartışma sonrası darbedildiği ve beyin kanamasından öldüğü tespit edildi.

Olaydan 1 yıl sonra kentten ayrılan S.Y., Muş'ta yakalanarak gözaltına alındı. S.Y. çıkartıldığı mahkemece kasten öldürme suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.0 Yorumlar

Yorum Gönder