İŞ İNSANLARINDAN OTİZM KÖYÜNE 100 BİN TL MADDİ DESTEK

Mezitli Belediyesi tarafından 2022 yılının Mayıs ayında inşaatına başlanılan Otizm Köyü projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Projeye destek olan hayırsever sayısı da her geçen gün artıyor.

Sosyal, kültürel ve halk odaklı çalışmalarıyla Türkiye’de örnek gösterilen Mezitli Belediyesi, Mersin’de bir ilki daha gerçekleştiriyor. Mersin’de yaşayan otizmli bireyler için hayata geçirilen Otizm Köyü’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Önümüzdeki günlerde tamamlanması planlanan Otizm Köyü’ne hayırsever iş insanları da destek oluyor. Projeye maddi destek sağlayan iş insanlarının isimleri Otizm Köyü’nde bulunan atölye ve ünitelerde hayat bulacak. Hayırsever iş insanları projeye 100 bin TL destek sağlarken; Mehmet Yücesoy’un ismi ‘Resim ve Sanat Atölyesi’nde, Hasan Hüseyin İpek’in ismi ise ‘Duyu Bütünleme Ünitesi’nde yer alacak. Hayırseverler arasında bulunan Müslüm İpkıran ise Başkan Tarhan ile birlikte Otizm Köyü’nü ziyaret ederek projeyi yerinde inceledi. Yeni Mahalle’de bulunan eski Mezitli Stadyumunun yanında yer alan projeyi gezen Başkan Tahan ve iş insanı İpkıran, mimar Selinayİlk’ten proje hakkında bilgi aldı. İş insanı İpkıran, böylesi anlamlı projeye destek olmaktan dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek, Başkan Tarhan’a teşekkürlerini dile getirdi.

“İŞ İNSANLARININ DAHA DUYARLI OLMALARI GEREKİYOR”

Otizm Köyü’nün 6 bin 200 metre kare yüzölçümüne sahip olduğunu dile getiren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Bu yılın başında başlattığımız projemizin sonuna doğru geldik. Birkaç söylemimde Otizm Köyü projemize destek çağrısında bulunmuştum. Şehrimizde bulunan iş insanları bu çağrımıza kayıtsız kalmayarak, projemize destek oldular. Böylesi önemli bir projeye destek olmaları bizi oldukça memnun etti. Bugün de hayırsever iş insanı Müslüm İpkıran projemize 100 bin TL maddi destek sağladı ve Otizm Köyü’nü yerinde inceleme fırsatı bulduk. Müslüm İpkıran gibi diğer hayırsever iş insanları Mehmet Yücesoy ve Hasan Hüseyin İpek’te 100 bin TL bağışta bulundu. Desteklerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyor, diğer iş insanlarının da bu tür konulara daha duyarlı olmaları gerektiğini belirtmek istiyorum” dedi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder