BAŞKAN YILMAZ; "KIBRIS BARIŞ HAREKATI’NIN YIL DÖNÜMÜNÜ GURURLA KUTLUYORUZ"

 


Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 48’inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kıbrıs Türk halkının vermiş olduğu bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin sembolü olan 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nı gurur ve heyecanla kutladıklarını belirten Başkan Yılmaz; “Bu haklı mücadeleyi sonuna kadar sürdüren herkese minnettarız” dedi.

 Türkiye’nin her zaman ve her koşulda Kıbrıs Türk halkının yanında olduğunu söyleyen Başkan Yılmaz; “20 Temmuz 1974 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı, yavru vatanda barışı sağlayan şanlı bir zaferdir. Kıbrıs ve Türkiye ayrı ayrı düşünülemez. Et ve tırnak gibi birbirlerine bütünleşmiş vaziyetteyiz. Aziz milletimiz, dün olduğu gibi bugün ve yarın da şartlar ne olursa olsun bağımsızlığından, vatanın bölünmez bütünlüğünden ve bayrak sevgisinden, asla vazgeçmemiştir ve vazgeçmeyecektir. Yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ile birlik ve beraberlik içerisinde Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacağız. 

Bu duygu ve düşüncelerle; Kıbrıs’ın vatanlaşmasında büyük emeği olan Kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Raif Denktaş’ı, Dr. Fazıl Küçük’ü ve kurtuluş mücadelesinde canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi şükran ve saygıyla anıyorum"  diye konuştu. 

0 Yorumlar

Yorum Gönder