YÜZLERCE ŞEHRİN MASTER PLANLARINI HAZIRLAYAN DR. KWAAK, BAŞKAN SEÇER’İ ZİYARET ETTİ


 Dünyaca ünlü mimar ve şehir plancısı, Dünya Vatandaşları ÖrgütüBaşkanı, İpek Yolu Küresel Birliği Başkanı Dr. YounghoonKwaak, Başkan Seçer’e nezaket ziyaretinde bulundu. Görüşmede Mersin’in şehir planları ile ilgili değerlendirmeler yapıldı.

Dünyaca ünlü mimar ve şehir plancısı, Dünya Vatandaşları Örgütü Başkanı (World CitizenOrganization-WCO), İpek Yolu Küresel Birliği Başkanı ve İpek Yolu Belediye Başkanları Forumu Başkanı Dr. YounghoonKwaak, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e nezaket ziyaretinde bulundu.Görüşmede Mersin’in şehir planları ile ilgili değerlendirmeler yapıldı.

Başkan Seçer’in Büyükşehir Belediyesi’ndeki makamında gerçekleştirilen ziyarette, Dr. YounghoonKwaak’ın eşi SherryKwaakve Başkan Danışmanı İbrahim Evrim de yer aldı.

Dr. Kwaak Güney Kore Olimpiyat Köyü Mimarı olmasının yanı sıra, Seoul Metrosu mimarlığını da yaptı. Çok sayıda şehrinmaster planlarını hazırlayan, Güney Kore EXPO’sununda mimarı olan Kwaak, Birleşmiş Milletler tarafından Buda’nın doğduğu yer olan Lumbini’debir dünya barış şehri kurmakla görevlendirilmişti.

Dr. Kwaak Başkan Seçer ile görüşmesinde, Birleşmiş Milletler nezdinde Türkiye‘nin İngilizce adını ‘Turkey’yerine ‘Türkiye’olarak değiştirilmesi önerisini yapmış olduğunu ve kabul edilmesinden de çok memnun kaldığınıbelirtti.

 

0 Yorumlar

Yorum Gönder