TSK Mehmetçik Vakfından Borsaya Ziyaret

 


Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehmetçik Vakfı Adana Temsilcisi Emekli Albay Hüseyin Akış, Borsa Başkanı Murat Kaya’yı ziyaret etti. 

Borsa Başkanı Murat Kaya gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Mehmetçiğin, tüm dünyada güven ve teminat olarak bilindiğini vurguladı. 

Başkan Murat Kaya , “Nasıl biz gönül rahatlığı içerisinde oluyorsak vatani görevini yapan askerimizin de gönül rahatlığı içerinde olması çok önemli. Vatani görev sırasında başlarına bir iş gelirse kendilerine sahip çıkan bir kurumun olduğunu bilmeleri mutlaka askerlerimizin de içini ferahlatıyordur. 

TSK Mehmetçik Vakfının yaptığı çalışmaları bizler de önemsiyoruz. Sonuçta bu vatan hepimizin. Vatanı için canını veren kıymetli Mehmetçiklerimiz için ne yapsak azdır. Çalışmalarınızda tekrar başarılar diliyor ziyaretiniz için bir kez daha teşekkür ediyorum”; dedi. 

Emekli Albay Hüseyin Akış ise vakfın çalışmaları hakkında bilgi vererek, Adana Temsilciliği olarak 17 ilin sorumluluk alanında olduklarını şehit ailelerinin eğitim gören çocuklarına, ilköğretimden yüksek lisansa kadar eğitim bursu sağladıklarını belirttiği konuşmasında “ Vakfın gelir kaynakları, vakfımız bünyesindeki şirketlerin karlarından ve bağış yoluyla yapılan yardımlardan oluşuyor. Biz bağış toplamıyoruz. Gönüllü bağış alıyoruz” dedi. 

0 Yorumlar

Yorum Gönder