TARSUS BELEDİYESİ 22 TON SAMAN BALYASINI HAYVAN ÜRETİCİLERİNE ÜCRETSİZ DAĞITACAK

 


Tarsus Belediyesi üreticiyi ve üretimi destek çalışmaları kapsamında belediye arazilerinden hasat sonrası elde ettiği 22 ton saman balyasını küçük ölçekli hayvan üreticilerine dağıtacak.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın çiftçilere ve üreticilere yönelik destekleri devam ediyor. Bu kapsamda 70 dönümlük belediye arazilerinde yapılan hasatlarda 35 ton buğday ile 2 buçuk ton arpa elde etti. Elde edilen buğday ve arpa hasadı sonrası ise 1100 adet balya saman elde edildi. Toplamda 22 ton ağırlığında olan saman balyaları Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın talimatları ile küçük ölçekli hayvan üreticilerine ücretsiz olarak dağıtılacak.

 

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın üreticiyi ve üretimi destek çalışmaları kapsamında hayata geçirilen projeler ile Tarsus’ta dar gelirli üreticilere yönelik destekler devam ediyor. Geçtiğimiz yıl belediye arazilerine ekilen buğday ve arpa ekiminden elde ettiği 30 ton buğday ve arpa samanını, küçük ölçekli üreticiye hediye eden Tarsus Belediyesi, bu yıl da 70 dönüm belediye arazilerine ekilen ve hasat sonrası elde edilen 22 ton balya samanı, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da hayvancılıkla uğraşan Tarsuslu üreticilere ücretsiz olarak dağıtacak. Üretici başına verilen ortalama balya saman ile hayvancıların 5-6 aylık yem ihtiyacı karşılanıyor. Bu çalışma sayesinde; samanın temini konusunda hayvan üreticilerin üzerinden önemli bir maddi yük alınmış oluyor.

 

“EMEK VEREN, ALIN TERİ DÖKEN ÜRETİCİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

 

Ücretsiz saman dağıtımı hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Bozdoğan, “Biz, Tarsus Belediyesi olarak üretmenin ne kadar kıymetli olduğunun farkındayız. Bu farkındalıkla göreve geldikten sonra daha önce kullanılmayan, atıl durumdaki belediye arazilerini üretime kazandırdık. Bu arazilere birçok ekim yaptığımız gibi buğday ve arpa da ektik ve hasattan yaklaşık 22 ton balya saman elde ettik. Elde ettiğimiz samanları kentimizde üreticilik yapan ihtiyaç sahibi küçük ölçekli hayvan üreticilerimize ücretsiz dağıtıyoruz. Tarım ve hayvancılıkla iştigal eden, emek veren, alın teri döken, geçimini üreterek sağlayan Tarsuslu hemşerilerimize destek olmayı sürdüreceğiz. Tarsus için üretmeye devam edeceğiz.” dedi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder