MERSİN BÜYÜKŞEHİR VE TCDD EKİPLERİ, HEMZEMİN GEÇİTTE KAPSAMLI BAKIM GERÇEKLEŞTİRDİ

 


Tarsus’ta oldukça yoğun şekilde kullanılan ve Turkuaz Çarşısı yanında yer alan 100. yıl hemzemin geçidi tamamen yenilendi. Raylı sistemin revize edildiği çalışma kapsamında, bozuk zemin Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından tamamen söküldü.

 

Kasım Ekenler Bulvarı üzerinde yer alan 100. Yıl hemzemin geçidi, kent trafiğinin kuzey-güney hattında ulaşımın sağlanması için oldukça yoğun şekilde kullanılıyor. Sürücülerin yanı sıra özel gereksinimli araç kullanan bireylerin ve yayalarında sıklıkla kullanıldığı geçidin bozuk zemini, ulaşımda sıkıntılara neden olurken, geçiş güvenliğini de tehlikeye atıyordu.

 

Ekipler kısa sürede çalışmaları tamamladı

Hemzemin geçitte TCDD ekipleri tarafından raylı sistemin bulunduğu noktalarda revize ve düzenleme işlemi yerine getirildi.

 

TCDD ekipleriyle eş zamanlı çalışma yürüten Mersin Büyükşehir Belediyesi yol yapım ve bakım ekipleri, hemzemin geçidin üst yapısını oluşturan asfalt yüzeyi tamamen söktü. Yolun tesviye edilmesinin ardından Büyükşehir ekipleri, tüm alanı sıcak asfaltla kapladılar.

 

Pazar günü gece saatlerinde başlayan ve Pazartesi gün boyu süren kapsamlı çalışma, kısa sürede tamamlandı ve hemzemin geçit yeniden araç ve yaya geçişine açıldı.

 

 

0 Yorumlar

Yorum Gönder