BORSA PERSONELLERİ “SÜREÇ VE RİSK” EĞİTİMİNDE

 


TOBB Akreditasyon Sisteminde Borsa Personelleri “SÜREÇ ve RİSK” eğitimine katıldı. 

TOBB tarafından düzenlenen personellere yönelik eğitimleri değerlendiren Başkan Murat Kaya, Akreditasyon sisteminin yaşayan bir süreç olduğuna işaret ederek bu durumun sürekli yenilenme ve gelişme arz ettiğini ifade etti. Borsanın  üye memnuniyetini ön planda tutarak her zaman hizmet kalitesini en üst noktalara taşımayı kendine hedef seçtiğini kaydeden Başkan Murat Kaya, bu nedenle personellerine yönelik gerçekleştirilen eğitimlerin hizmet kalitesinin AB standartlarına taşınması noktasında önem arz ettiğini söyledi.

 

9. ve 12. Dönem Akredite Oda/Borsalara yönelik olarak düzenlenen Risk Analizi ve Süreç Yönetimi Eğitimi’nin açılış konuşmasını gerçekleştirilen TOBB Akreditasyon Müdürü Özge Karatepe, Akreditasyon Standardı revizyon çalışmalarından bahsederek Akreditasyon Sistemi Kapsamındaki eğitimlere devam edileceğini de belirtti. 

 

TOBB Akreditasyon Sistemi çalışmaları kapsamında Risk Analizi ve Süreç Yönetimi Eğitimi Türk Loydu denetçilerinden Serkan Şahin’in sunumuyla gerçekleştirildi. 


Şahin,” Süreç bazlı risk analizinde iki önemli yaklaşım belirlenmiştir Reaktif yaklaşım ve Proaktif yaklaşım. Reaktif yaklaşımda hata oluşur, analiz edilir ve düzeltici faaliyetle takibi yapılır. Günümüzde artık proaktif yaklaşım önem kazanmıştır. Yani Hata oluşmadan olası hata durumları tanımlanır ve olası hata durumları analiz edilerek olası etkileri, önleyici faaliyetler ile takip edilir ”dedi. 


TOBB merkez binasında 2 gün süren eğitimde Riskin ve Sürecin Tanımı, Süreç Yönetimi,  Risk Analizinin Amacı ve Risk Değerlendirmelerinin nasıl hazırlanması gerektiği konularında detaylı bilgiler verildi. 


Eğitimde süreçlerin ve risk analiz çalışmalarının üzerine uygulamalı örneklerle grup çalışmaları yapılarak kazanımlar arttırıldı. 

  

0 Yorumlar

Yorum Gönder