MERSİN BÜYÜKŞEHİR, ÇAMLIYAYLA’DA HEYELAN NEDENİYLE ZARAR GÖREN NOKTALARDA ISLAH ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

 


Mersin Büyükşehir Belediyesi, Çamlıyayla’nın birçok yerinde heyelan ve su taşkınları nedeniyle zarar gören noktalarda ıslah ve revize çalışmalarını sürdürüyor.


Çamlıyayla’da, sert geçen kış aylarında, birçok noktada yaşanan sorunlara bir bir müdahale eden Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Kale Mahallesi Ergene mevkiinde yol üzerinde yaşanan toprak kayması sorununa kapsamlı şekilde müdahalede de bulundu.


Ergene bölgesinde, tabanda bulunan su kaynağının oluşturduğu kayma problemine çözüm için, Büyükşehir ekipleri, iş makinaları vasıtasıyla, metrelerce derine indi. Kaynağı bulan ekipler, ardından borularla suyu yol dışına tahliye ettiler. Dolgu yapılan söz konusu bölgede, yaklaşık 70 metre uzunluğunda ve 15 metre yüksekliğinde taş duvar örüldü. Yol güvenli geçiş yapılır duruma getirildi.


Büyükşehir ekipleri, yine Çamlıyayla Cumayakası Mahallesi Levent Sokak üzerinde, istinat duvarı örerek yaşanan yol kayma problemini ortadan kaldırdı.


Dere ıslah ediliyor

Çamlıyayla’da yol yapım ve bakım çalışmasından yeni katlı otopark projesine kadar onlarca hizmeti sunan Mersin Büyükşehir Belediyesi, bir taraftan da dere ıslahı gerçekleştiriyor.


Cumayakası Mahallesi, Talıç Caddesi bölgesinde bulunan derenin yaklaşık 200 metre uzunluğunda bulunan bölümünde Büyükşehir Belediyesi tarafından, ihtiyaç duyulan noktalara taş duvar örme ve dere ıslah işlemi uygulanıyor. 


Mersin Büyükşehir Belediyesi, önümüzde ki günlerde Çamlıyayla’nın birçok bölgesinde sathi asfalt döküm faaliyetini de yerine getirecek. 

0 Yorumlar

Yorum Gönder