BORSA BAŞKANI MURAT KAYA’DAN ANNELER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

 


Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya, Anneler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, " "Kadının elinin değmediği bir ekonominin bereketi olmaz. Büyümesi de olmaz." dedi. 

Tarsus Haber- Başkan Murat Kaya mesajının devamında şu ifadelere yer verdi. 

 " Annelerimiz sadece ailesini değil,bütün toplumu sevgiyle yoğuran,özenle yetiştirdikleri çocuklarıyla geleceğimizi şekillendiren en değerli varlıklarımızdır. Annelerimiz medeniyetimizin simgesi, ölçüsüdür. 

Bize ilk öğretilerinde "VAR'ını Paylaş" diyen  evinin bereket eli olan Annelerimiz, ekonomi öğretmenimiz, sosyal danışmanımız, kültür ve değer elçimizdir. 

Ülkemizin geleceği, güçlü kadınların, güçlü annelerin ellerinde şekil almaktadır. Üretim, ticaret ve hizmet sektörlerinde gerek girişimci, gerekse bir çalışan olarak önemli roller üstlenmiş, iş hayatında da aktif olarak yer alan kadınlar hem aile hayatını hem de iş hayatını ihmal etmeden her an yeni bir başarıya imza atmaktadır. 

Annelik gibi zor bir görevin yanında, elinin hamurunu iş dünyasına bulaştırarak ekonominin de bereketini artıran, kadınlarımızın elinin değmediği bir ekonominin de bereketi olmaz. 

İçimde anne özlemi taşıyan biri olarak, rahmetle andığım sevgili annemi, hayata gözlerini yummuş tüm anneleri rahmetle, minnetle yad ediyor, hayatlarını çocuklarına bahşeden, karşılıksız sevginin ve eşsiz hoşgörünün müstesna temsilcileri olan annelerimizin ‘Anneler Günü’nü saygılarımla kutluyorum." dedi. 

  

0 Yorumlar

Yorum Gönder