TARSUS’DA OTOBAN ÇETESİNE OPERASYON

 


Mersin’in Tarsus ilçesinde otobanda sürücüleri cinsel ilişki vadi ve hasta numarası ile yağma ve  talan  yapan şüphelilere  operasyon yapıldı.  32 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

 

Mersin İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre;  Tarsus ilçesinde otoyolda sürücüleri durdurup cinsel ilişki vaadi ve hasta numarası yaparak hırsızlık ve yağma yaptıkları iddia edilen çok sayıda şüpheli yakalandı.
 
Tarsus Cumhuriyet Başsavcılığınca Mersin-Tarsus-Adana otoban yolu üzerine çıkıp, cinsel ilişki vaadi ve hasta numarasıyla yoldan geçen araçları durdurmak suretiyle hırsızlık ve yağma suçlarını işledikleri iddia edilen şüphelilere polis baskın yaptı.
 
Operasyon dahilinde 21 kadın, 18 erkek, 4 suça sürüklenen çocuk toplam 43 şüphelinin yakalanmasına yönelik, Tarsus'ta 22 ikamet, Toroslar'da 2 ikamet ve Akdeniz'de 1 ikamette olmak üzere, 60 ekip ve 140 polis ile birlikte eş zamanlı opersyon yapıldı.
 
Operasyonda 16 kadın, 13 erkek, 3 suça sürüklenen çocuk olmak üzere 32 şüpheli gözaltına alındı. Yapılan ev aramalarında 8 adet av tüfeği ve tüfeklere ait 400 adet fişek, 294 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. 

Yakalanan şahısların çok sayıda Yağma (GASP), Kasten Yaralama, Uyuşturucu madde kullanma ve Hırsızlık suçlarından kayıtlarının olduğu tespit edildi. Ayrıca şüpheli şahısların dinleme ve polise yakalanmamak için kendi dilleri ve kendilerince belirlenmiş kelimeleri kullandıkları tespit edildi.

 

0 Yorumlar

Yorum Gönder