Yarenlik alanında vatandaşlar Atatürkle buluştu


 Tarsus Belediyesi, Atatürk'ün 99 yıl önce Tarsus Şelalesi ziyareti sırasında eşi Latife Hanım ile oturduğu masa, masada bulunan kısır, ayran ve Tarsus Şelalesi'nin temsili üç boyutlu canlandırmasını Tarsus'un en işlek yerlerinden olan Yarenlik Alanında sergiledi.  Atatürk'ün Tarsus Şelalesi ziyaretini üç boyutlu görüp, fotoğraf çekinebilen vatandaşlar,  hazırlanan canlandırmaya yoğun ilgi gösterdi. 2 gün boyunca Tarsus'un en işlek yeri olan Yarenlik alanında vatandaşlara sunulan üç boyutlu canlandırmada fotoğraf çekimi yapan Tarsus'lu bir vatandaş, 88 yaşında olduğunu ve o yıllarda yaşanılanları  hazırlanan tasarım ile anımsadığını belirterek hüzünlü anlar yaşadı.

 

''O GÜNLERİ ANIMSADIM''

Duygularına hakim olamayan ve o anları anlatan vatandaş, ''Duygulandım, ben 88 yaşındayım. Cumhuriyet zamanlarını an ve an yaşadım. Allah ülkemize savaş, huzursuzluk vermesin. Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle anıyorum. O günleri hatırlamamızı sağlayan, değerlerimize kıymet veren Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan'a teşekkür ederim'' diye konuştu.

 

Hazırlanan üç boyutlu tasarıma 7'den 70'e yoğun ilgi gösterilirken, Tarsus'lu vatandaşlar masada oturarak fotoğraf çekimi gerçekleştirdi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder