OZAN VARAL ‘"TARSUS'TA SÖZ SIRASI KADINLARDA''


 

TARSUS HABER- Cumhuriyet Halk Partisi Tarsus İlçe Kadın Kolları tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla “Kadınların Gözünden Hayat” fotoğraf sunumu ve "Ezgilerin Gücüyle Kadın Ezgileri" konulu müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın Fotoğrafçılar Grubu’nda yer alan 18 kadın fotoğrafçının çalışmalarının sunulduğu etkinlikte konuşan CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal,

"Tarsus'ta Söz Sırası Kadınlarda!

Baskılara, zorluklara direnerek var olmaya çalışan müthiş kadınlar mücadeleleri ile seslerini yükseltiyor.

İsteseler de istemeseler de: Duyacak Herkes! Işıkları yolumuzu aydınlatan kadınlarla İlçe Örgütümüzde buluştuk, kadınlar hayal ettikleri dünyayı yüreklerinden geldiği gibi tuvale yansıttılar. Emek, dayanışma savaşsız , adil bir dünya mücadelesi veren tüm kadınların önünde saygıyla eğiliyorum,  günlerini kutluyorum.” dedi.

 

CHP Tarsus İlçe Kadın Kolları Başkanı Belda Boroğlu ise kadına yönelik şiddete vurgu yaptığı konuşmasında, “Kadına yönelik şiddeti durdurmakta kararlıyız. İktidara geldiğimizde ilk bir hafta içerisinde İstanbul Sözleşmesi’ni uygulamaya koyacağız. Uluslararası sözleşmeleri ve ulusal mevzuat hükümlerini etkili şekilde uygulayacağız” ifadelerini kullandı.

 

Programa katılan kadınlar, slayt olarak sergilenen fotoğrafları ilgi ile izlediler.

Programın ardından kadınlar hayal ettikleri dünyayı CHP İlçe Örgütü'ne konulan tuval üzerine yazı ve resim ile işlediler.

0 Yorumlar

Yorum Gönder