TARSUS MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNDEN BAŞKAN KAYA’YA ZİYARET

 


Tarsus Muharip Gaziler Derneği Başkanı Rasim Yuvarlakoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kaya’yı ziyaret etti. 

Tarsus Muharip Gaziler Derneği Başkanı Rasim Yuvarlakoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, şehit yakınları ve gazilere gösterdiği yakın ilgiden dolayı Başkan Murat Kaya’ya teşekkür ettiler. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Murat Kaya şehit ve gazilerin kahramanlığın, cesaretin ve fedakarlığın sembolleri olduklarını belirterek, “ Şehitlerimiz ve gazilerimiz ülkeleri için bizler için büyük fedakârlıklar yapmış insanlardır. Ülkemizin bugün gelmiş olduğu medeniyet seviyesinde en büyük pay, canları pahasına mücadele veren ve bu toprakları bizlere emanet eden şehit ve gazilerimizindir.  

Türk Milleti için vatan aşkı, millet ve bayrak sevgisi, her sevginin üzerinde gelir. Bunun içindir ki, Şahadet ve Gazilik her Türk evladının gönlünde ulaşılabilecek en üstün mertebedir. Bugün bu topraklar üzerinde bağımsız ve hür olarak yaşamamızı bu iradeye , bu mertebeye , bu milli ruha borçlu olduğumuzu unutmamalıyız.

Tarihin gördüğü en büyük destanların kahramanları olan şehitlerimiz ve gazilerimiz dün olduğu gibi bugün de yolumuza ışık tutan en önemli yol göstericileridir. Ancak dün olduğu gibi bugünde düşmanlarımız gerek içten gerekse dıştan aziz vatanımızı parçalayarak, bağımsızlığımızı yok etmek istemektedirler.

 

Vatan Sağolsun diyebilen bir milletin evlatları olarak şehitlerimizin ve gazilerimizin yazdığı destanlar Türk Milleti'nin hafızasındadır.Bu hatıralara sahip çıkmak ve onları yüceltmek bizim görevimizdir.” Dedi. 

0 Yorumlar

Yorum Gönder