MERSİN BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ, ÇAMLIYAYLA’DA ULAŞIMIN AKSAMAMASI VE TAŞKIN OLUŞMAMASI İÇİN ÇALIŞMA YÜRÜTÜYOR

 


Mersin Büyükşehir Belediyesi, aşırı kar yağışı düşen ve son günlerde de sağanak yağışın etkili olduğu Çamlıyayla’da, taşkın oluşumunu engellemek ve ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Son yılların en etkili kar yağışının düştüğü Çamlıyayla’da, yolların kapanmaması için kar küreme ve tuzlama faaliyetini geçtiğimiz günlerde yoğun bir programla gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, şimdi de sağanak sonrası kar’ların hızla erimesi nedeniyle, birçok noktada şarampol temizliği yürütüyor.

 

Sebil bölgesinde büz boruların önüne biriken çamur ve bitkisel atıkları temizleyen Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Kesecik-Körmenlik yolu üzerinde oluşan heyelandan dolayı zarar gören köprü çevresinde gerekli olan temizlik ve önlemleri de aldı.

 

Körmenlik-Belçınar arasında bulunan ve yağış nedeniyle debisi yükselen Karain Deresi üzerindeki köprü çevresinde de işmakinaları vasıtasıyla temizlik işlemi uygulayan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Kesecik yolunda yaşanan heyelan nedeniyle yola düşen kaya parçalarını kaldırdı.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Çamlıyayla’da vatandaşların sıkıntı yaşamaması ve özellikle ulaşımda sorun oluşmaması için 7/24 hizmet veriyor.

0 Yorumlar

Yorum Gönder