MERSİN’DE KENDİLERİNİ POLİS VE SAVCI OLARAK TANITAN 2 DOLANDIRICI SUÇÜSTÜ YAKALANDI


Mersin’in Silifke ilçesinde telefonda kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan 2 şüpheli  ‘’Banka yöneticileri fetöcü, operasyon yapacağız, paranızı bize teslim edin’’ diyerek  bir bayanın  125 bin TL ve ziynet eşyasını dolandırmak isteyen şüpheliler suçüstü yakalandı.  Çok sayıda  suç kaydı bulunan 2 şüpheli  tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya  göre; A.Ö. isimli mağdur kadın telefonda kendilerini Polis/Savcı olarak tanıtan şahısların "Banka yöneticileri fetöcü, operasyon yapacağız, paranızı bize teslim edin, operasyon sonrasında teslim edeceğiz, operasyon başarılı sonuçlanırsa Valilik tarafından size ev hediye edilecek" şeklinde beyanlarla kendisini dolandırdıklarını, ikametinde kendilerini polis olarak tanıtan 2 Şüpheliye 1 altın bilezik, 8 çeyrek altın, 1 yarım altın, 1 cumhuriyet altını, 2 altın yüzük, 1 altın kolye, 66.000 TL, 70 Euro ve 1.000 dolar nakit para olmak üzere toplam 125.000 TL nakit para ve ziynet eşyasını elden teslim ettiğini beyan etti.

             Aynı şahısların mağdur A.Ö’nün ikametine gelerek 40000 TL daha parayı elden teslim alacakları anlaşılması üzerine mağdurun ikameti ve çevresinde tedbirler alınarak, yapılan takip sonucu parayı almaya gelen şüpheliler C.G. ve E.İ. ikamette parayı aldıkları esnada polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandılar.

Yapılan kontrolde C.G.’nin 31 adet suç kaydının olduğu ayrıca  Mersin 1.Sulh Ceza Hakimliğince ve Ankara Batı 1.Sulh Ceza Hakimliğince 3 ayrı " Bilişim Sistemleri Banka veya Kredi Kurumlarının Araç Olarak Kullanılması Suretiyle Dolandırıcılık" dosyalarından hakkında Yakalama Emri bulunduğu belirlendi.

Şüpheli C.G.’nin yapılan kaba üst aramasında 1 adet üzerinde RETAYXR ibareli 7,65 silah(kurusıkı Bozma, atım yatağı boş), 1 adet şarjör(1 adet 7,65 fişek mevcut) ele geçirildi. Şüpheli E.İ.'nin benzer Dolandırıcılık suçları başta olmak üzere 5 adet suç kaydının bulunduğu anlaşıldı.

Gözaltına alınan şüpheliler  çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

0 Yorumlar

Yorum Gönder