ATAMIZ, TARSUS’TA SAYGI VE MİNNETLE ANILDI


 TARSUS HABER- Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 83. yılında tüm yurtta olduğu gibi Tarsus'ta da saygı ve minnetle anıldı.

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83. yıldönümü münasebetiyle Tarsus Kaymakamlığı tarafından düzenlenen çelenk sunma ve anma programına protokol üyeleri ile katılım sağladı.

Protokol üyelerinin yanı sıra, gaziler, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, kurum müdürleri, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşların katıldığı anma töreninde çelenk sunumunun ardından saat 09:05'te sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı’nın okunması esnasında göndere çekilen bayraklar yarıya indirildi.

 

Cumhuriyet Meydanında anma merasimi devam ederken kentin dört bir yanında nefesler tutuldu. Kimi yurttaşlar evlerinin balkonunda kimileri cadde ve sokaklarda esnaflar işyerlerinin önünde kısacası Atasını seven Tarsus’ta yaşayan her birey 2 dakika boyunca yürekleri acıtan siren sesleri eşliğinde saygı duruşunda bulundu. Ayrıca Belediye çalışanları Başkanlık binası önünde, Belediyespor Kadın Basketbol Takımı oyuncuları spor salonunda Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete göç edişinin 83. Yılında saygı, sevgi ve minnetle andılar.

 

Belediyeye gelen vatandaşlara Nutuk Kitabı dağıtımı gerçekleştirilirken kuruma bağlı tüm birimlerde göndere çekili bulunan Türk Bayrakları yarıya indirildi.

 

Atatürk'ün fikirleri ve ilkeleri ışığında gittiklerini belirten Bozdoğan, "Atamızın bize bıraktığı cennet vatanı, fikirlerini ve eserlerini gösterdiği hedeften şaşmadan her zaman koruyup kollayacağız. Kimsesizlerin kimsesi olan cumhuriyetimize daima sahip çıkarak Atamızı her zaman kalbimizde yaşatacağız. Her 10 Kasım’da yüreğimiz burkulsa da hüzünlensek de Atamıza duyduğumuz özlemi her zaman yaşıyoruz. Atatürk'ün bizlere yol gösterdiği ışık, hiçbir zaman sönmeyecek. Bu bağlamda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 83. yılında saygı, sevgi ve minnetle anıyorum” dedi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder