TSO’DAN ÜYELERİNE ‘’ENERJİ VERİMLİLİĞİ’’ SEMİNERİ

 


Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası değişen yeni konjonktürel yapı ile birlikte eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerini de bu doğrultuda sürdürüyor. Güncel konuları programına alan Tarsus TSO üyeleri için ‘’Enerji Verimliliği ve ISO 50001:2018 Enerji Yönetim Sistemi’’ konulu bilgilendirme semineri düzenliyor. Seminer 8 Eylül 2021 Çarşamba günü saat 14.00’da zoom aracılığıyla Enerji Yönetim Sistemi Baş Denetçisi ve Eğitmeni Oğuz Aksu tarafından verilecek.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından 25.01.2020 tarihinde Enerji Kaynaklarının ve Enerjinin Kullanımında Verimliliğin Artırılmasına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelikle birlikte enerji yöneticisi bulundurmakla zorunlu olan işletmelerin 2023’e kadar ISO 50001:2018 Enerji Yönetim Sistemini kurmaları ve belgelendirmeleri gerekiyor.

Bu kapsamda Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası üyelerini bilgilendirmek amacıyla ‘’Enerji Verimliliği ve ISO 50001:2018 Enerji Yönetim Sistemi’’ konulu uzaktan zoom bağlantısı ile eğitim organizasyonu düzenliyor.

Yönetmelik kapsamına hangi kurumlar/kuruluşlar girmektedir?

Enerji yöneticisi görevlendirmekle yükümlü kamu binaları, ticari ve hizmet binaları, elektrik üretim tesisleri ile endüstriyel işletmeler ve enerji yönetim birimi kurmakla yükümlü organize sanayi bölgeleri ile endüstriyel işletmeler.

Bilgilendirme seminerine tüm üyeler davetlidir.

0 Yorumlar

Yorum Gönder