TARSUS’TA MAHALLELERDE DETAYLI TEMİZLİK ÇALIŞMASI


TARSUS HABER- Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Tarsus Belediyesi temizlik ekipleri, ortaklaşa yürüttükleri çalışma kapsamında Tarsus’ta özellikle dezavantajlı mahallelerde detaylı temizlik çalışması gerçekleştiriyor. Mahallelerin sıraya konulması ile uygulanan çalışma da onlarca personel görev alıyor.

 Araçların ve ekipmanların kullanıldığı faaliyet dahilinde mahallelerin ana arterlerinin yanı sıra tüm sokakları da tek tek temizleniyor.

 Çim biçme, maki tipi bitki türlerinin budanması ve evsel atıkların ağırlıklı olarak yollardan temizlendiği ve süpürüldüğü detaylı çalışma kapsamında Yunus Emre Mahallesi, Barbaros Mahallesi ve Bahçe Mahallelerinde, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Tarsus Belediyesi ekipleri yoğun mesai harcayarak temizlik faaliyeti uyguladı.

 Mahalle muhtarlarının da yakından takip ettiği çalışmalar, vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

 Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürü Soner Yetgin, Temiz bir çevre, temiz bir Tarsus sloganıyla yapılan çalışmalar kapsamında, önümüzdeki günlerde diğer mahallelerde de sokak temizlik işlemlerinin yerine getirileceğini söyledi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder