MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU,‘HALKTAN BİRİ’ OYUNU İLE ADANA’DA SAHNE ALACAK


 

MERSİN HABER- Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Adana Seyhan Belediyesi tarafından 1-8 Eylül’dedüzenlenen ‘Seyhan Sanat Günleri’ etkinliklerinde‘Halktan Biri’ adlı oyunu sahneleyecek.Oyun, 2 Eylül Perşembe günüsaat 19:30’da Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde seyirciyle buluşacak.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, oyunlarını farklı illerdeki seyirciyle buluşturmaya devam ediyor. Şehir Tiyatrosu oyuncuları bu kez de AdanaSeyhan Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Seyhan Sanat Günleri’etkinliklerinde‘Halktan Biri’ adlı oyunu sahneleyecek.Oyun,2 Eylül Perşembe günüsaat 19:30’da Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde izleyiciyle buluşacak.

 

Sam Bobrick tarafından kaleme alınan, Ekin Tunçay Turan tarafından çevirisi yapılan‘Halktan Biri’ adlı oyunun yönetmen koltuğunda Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Murat Atak oturuyor.

 

Oyun, politik taşlamanın başarılı bir örneğini sergiliyor

 

Kostüm tasarımı Alev Tol, dekor tasarımı Erdem Sucuoğlu, ışık tasarımı Salim Yücel’e ait olan, Necati Kutlu ve Ozan Erdönmez’in başrolü paylaştığı komedi oyununda; işini kaybetmiş ve borçlarını ödemekte zorluk yaşayan Travis Pine, yaşadığı sıkıntıların sorumlusunun ülkenin başkanı olduğunu düşünür ve onahakaret dolu mektuplar yazar. Bunun üzerine bu mektupları durdurması için ajan Tom Walker görevlendirilir. Bu iki karakterin üzerinde gelişen oyun, Anadolu’daki şehir tiyatrolarında uzun zamandır görülmeyen politik taşlamanın başarılı bir örneği olarak yerini alıyor.

 

Yaz sezonu boyunca ‘Ölümü Ardında Gezdirenler’, ‘Aslolan Hayattır’ ve ‘Aşk Olsun’ isimli oyunlarını Mut, Gülnar, Silifke, Erdemli ve Tarsus ilçelerinde sahneleyen Şehir Tiyatrosu, Ağustos ayı içerisinde de İzmir Torbalı Belediyesi’nin düzenlediği ‘Metropolis Tiyatro Festivali’ne katılmıştı.

 

 

 

0 Yorumlar

Yorum Gönder