MUHARİP GAZİLERDEN "KIBRIS BARIŞ HAREKATININ YILDÖNÜMÜ KUTLAMASI''


 

TARSUS HABER- Tarsus Muharip Gaziler Derneği başkanı Rasim Yuvarlakoğlu.. "Kıbrıs barış harekatının  47. yıldönümü kutlu olsun ‘’ dedi..

Rasim Yuvarlakoğlu ‘’ Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin barış ve özgürlük bayramı 20 Temmuz 1974 Kıbrıs Barış Harekatının 47 yılını  unutmadık.. Ayşe tatile çıktı parolasıyla başlatılan ve adadaki Türklerin uğradığı baskı ve zulmü ortadan kaldırmak amacıyla TSK tarafından gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı 47. Yıldönümü münasebetiyle Türkiye Muharip Gaziler Derneği  Tarsus Şubesince  kutlarız. 1974 yılında gerçekleştirilen Barış Harekatı ile Kıbrıs Türkünün özgürlüğüne kavuştuğunu 1878 yılından 1974 yılına kadar Kıbrıs Türkünün özgürlüğünden yoksun bırakıldığı Barış Harekatı ile yeniden bağımsızlığına ve özgürlüğüne kavuştuğunu Türk ordusu 20 Temmuz 1974 günü Kıbrıs’a başarılı bir harekat icra ederek Kıbrıs Türk’ünün yok olmaktan 1878 yılından beri hasret duyduğu özgürlüğüne kavuşmuştur. Adada akan kan durmuştur” dedi.

Haftanın Çok Okunanları

Tarsus haber, tarsus haberleri, tarsus son dakika, tarsus cinayet haberleri, tarsus trafik kazaları„ tarsus son dakika, mersin haber....