BAKKALLAR PANDEMİ KURALLARINA UYUYOR

 Tarsus Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Erdoğan Yalçın, pandemi döneminde esnafların çektiği sıkıntıların sürdüğüne dikkati çekerek, “Çekilen tüm sıkıntılara rağmen esnaflarımız, pandemi kurallarına riayet etmekte. Bu konuda vatandaşlarımızın da azami duyarlı olması gerekir.” Dedi.

“Dikkat maske takılmadan girilemez” şeklinde hazırlanan uyarı yazılarını tek tek esnaflara dağıttıklarını kaydeden Başkan Erdoğan Yalçın, İçişleri Bakanlığı, Valilik ve Kaymakamlık bünyesinde oluşturulan “Dinamik Denetim Modeli” kapsamında oluşturulan denetim ekibinde yer aldığını söyledi.
Denetim ekibi olarak işyerlerinde uyarı levhalarının müşterilerin rahatlıkla görebilecekleri yerlere asılması konusunda uyarılarda bulunulduğunu belirten Başkan Erdoğan Yalçın, “Salgın Denetim Ekibi olan (İSDEM) ekibinde bizzat görev alıyorum. Bu vesileyle tüm esnaflarımızı da tek tek ziyaret ediyoruz. Tarsus Bakkallar ve Bayiler Odası olarak bizim yaptığımız şekilde diğer esnaf odaları da aynı şekilde çalışma yürütüyor.” Dedi.
Üye esnaflara uyarı da bulunan Başkan Erdoğan Yalçın, Tarsus İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden alınması gereken “işletme kayıt belgesini” esnafların mutlaka alması gerektiğini hatırlattı.
Başkan Yalçın, tekel ruhsat harçlarının ödeme süresinin pandemi nedeniyle Mayıs ayı sonuna kadar uzatıldığını, esnafların son günlere kalmad
an gerekli yasal işlemleri yapmasını istedi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder