TADER GENEL BAŞKANI SEMİH ÖZSU 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NÜ KUTLADI


TADER
Genel Başkanı Semih Özsu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nu kutladı. Semih Özsu mesajında şu görüşlere yerverdi: ’’ Kadın, ailenin temel direklerinden biri olduğu gibi, sağlıklı bir toplumun oluşmasında eğitici ve koruyucu bir unsurdur. Kadınlar hayatımızın en özel varlıklarıdır. Kimi annemiz, kimi eşimiz, kimi kız kardeşimiz, kimi arkadaşımız, kimi ise göz bebeği kızlarımızdır. 

Sağlıklı ve ileriyi düşünen bir toplum için kadınların hayatın her alanına dokunması hukuktan sağlığa, ekonomiden eğitime kadar birçok alanda var olmaları gerekmektedir. Bizim medeniyetimiz kadını baş tacı etmiş, onu kutsal bir yere taşıyarak, bütün kadınları önce anne olarak düşünmüştür. Ne yazık ki, günümüzde bu kadar değer verdiğimizi söylediğimiz ve önce anne olarak düşündüğümüz kadınlar acımasızca şiddete maruz kalıyor ve hayatlarını kaybediyorlar. Kadına yönelik uygulanan bu şiddet ve baskılara, uğradıkları haksızlıklara, adaletsizliklere, ayrımcılıklara karşı kadının yanında yer almak ise insan olan herkesin görevidir. 

 Bu düşüncelerle emekleri, sevgileri ve fedakârlıklarıyla hayatımızı anlamlı kılan Kadınlarımıza hak ettikleri saygı ve değerin gösterildiği, güzelliklerle dolu bir yaşam sürmelerini temenni ediyor, ülkemiz ve tüm dünya kadınlarının ‘’8 Mart Dünya Kadınlar Günü’’ nü kutluyorum’’ dedi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder